W jaki sposób medyczna marihuana może pomóc w objawach porażenia mózgowego?
Czy konopie indyjskie są możliwym sposobem leczenia objawów porażenia mózgowego? Oto kilka sposobów, w jakie marihuana może być pomocna.
Pacjenci z porażeniem mózgowym wykazują nieprawidłowe ruchy, napięcie mięśniowe lub postawę z powodu zaburzeń neurologicznych. Wiele nie wiadomo na temat przyczyn porażenia mózgowego, ale stany takie jak leukomalacja okołokomorowa (PVL), w której dochodzi do uszkodzenia mózgu podczas porodu, są powiązane z chorobą.
Nie ma leczenia ani lekarstwa na PVL; jednak anegdotyczne raporty i badania naukowe wskazują, że medyczna marihuana może być skuteczna w leczeniu objawów porażenia mózgowego.
W tym artykule omówimy główne sposoby, w jakie medyczna marihuana może złagodzić objawy porażenia mózgowego, zgodnie z zaleceniami Homegrown Cannabis Co. W ten sposób będziemy w stanie zilustrować, w jaki sposób może pomóc osobom z chorobą.
Jakie są zalety marihuany medycznej na porażenie mózgowe?
Z objawami od łagodnych ruchów spastycznych do ciężkich drgawek, porażenie mózgowe jest zaburzeniem trwającym całe życie. Obecnie nie ma lekarstwa na tę chorobę, ale naukowcy szukają sposobów na złagodzenie objawów. Jednym z takich sposobów leczenia jest medyczna marihuana.
Przy braku odpowiednich badań na ten temat możemy nakreślić rozsądny obraz tego, w jaki sposób marihuana może pomóc osobom z porażeniem mózgowym w radzeniu sobie z objawami poprzez anegdotyczne dowody od osób, które jej używały.
Konopie mogą zapewnić częściową kontrolę napadów
Wpływ medycznej marihuany na objawy spastycznej czterokończynowej był badany w kilku badaniach. Wszystkie części ciała człowieka są dotknięte tą formą porażenia mózgowego. Niektóre z objawów to:
Szybki skurcz i rozluźnienie mięśni
Napady
Nie można rozciągnąć ani poruszyć stawów
Drganie mięśni
Napięcie i spastyczność mięśni
Trudności w poruszaniu się/ chodzeniu
Zaburzenia poznawcze związane z niepełnosprawnością
Przeszkody w mówieniu.
Wykazano, że marihuana medyczna może zmniejszać napady padaczkowe, jeden z najczęstszych objawów porażenia mózgowego. NIH opublikował badanie w 2007 roku, które wykazało, że aktywne związki konopi indyjskich pomogły kontrolować napady padaczkowe, co potwierdza twierdzenie.
Ponadto CBD i THC, dwa kluczowe składniki marihuany, mogą pomóc w zmniejszeniu napadów neurologicznych u pacjentów z porażeniem mózgowym.
Zmniejsza bolesne skurcze mięśni
Oprócz leczenia napadów porażenia mózgowego, medyczna marihuana łagodzi również skurcze mięśni.
Kilka niedawnych, recenzowanych badań wykazało, że konopie indyjskie mogą łagodzić ból związany z napięciem mięśni związanym z porażeniem mózgowym, w tym:
Osoba ze spastyczną tetraplegią doświadcza spastyczności twarzy, tułowia i kończyn.
Definiuje się ją jako spastyczną hemiplegię, gdy dotknięte chorobą ramię lub nogę jest głównie dotknięte spastycznością.
W przypadku spastyczności diplegii występują łagodniejsze efekty w ramionach i nogach.
Konopie medyczne zmniejszyły bolesne skurcze mięśni w jednym badaniu, opublikowanym w 2014 roku. Uczestnicy badania doświadczyli skurczów mięśni związanych ze stwardnieniem rozsianym, ale wyniki badania można wykorzystać również w przypadku porażenia mózgowego.
Co więcej, marihuana medyczna działała znacznie lepiej niż placebo w zmniejszaniu spastyczności i radzeniu sobie z bólem u osób ze stwardnieniem rozsianym, zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2012 roku i opublikowanym w Canadian Medical Association Journal.
Anegdotyczne dowody sugerują, że roślina ta jest skuteczna w leczeniu skurczów mięśni doświadczanych przez osoby z porażeniem mózgowym.
Alternatywne leczenie zaburzeń mowy za pomocą marihuany medycznej
Istnieją dowody na to, że marihuana medyczna zmniejsza objawy porażenia mózgowego, takie jak problemy z mową. Często porażenie mózgowe wiąże się z powtarzaniem mowy i jąkaniem. Osobom cierpiącym na tę chorobę niezwykle trudno jest skutecznie komunikować się, ponieważ skutki choroby mogą być bardzo wyniszczające.
Historia Jacqueline Patterson ilustruje, jak osoba z MPD cierpi na jąkanie. Jako dziecko Jacqueline zmagała się z problemami z mową, a w 2007 roku pojawiła się w filmie dokumentalnym „In Pot We Trust”, w którym wyjaśniła, w jaki sposób ta roślina pomogła rozwiązać jej problemy z mową.
Patterson mówi, że po raz pierwszy paliła marihuanę, gdy miała 14 lat, a jej mięśnie nie są już napięte i jest w stanie wymawiać słowa płynnym tempem.