Leczenie PTSD marihuaną


sklep z nasionami marihuany

Zespół stresu pourazowego charakteryzuje się uporczywym stresem emocjonalnym, który został wywołany traumatycznym wydarzeniem w przeszłości. PTSD dotyka około 8 milionów ludzi każdego roku, z których wielu to weterani. Osoby z zespołem stresu pourazowego często mają trudności ze snem i mogą doświadczać ataków paniki, jeśli jakieś zdarzenie (takie jak głośny hałas) wyzwala trudne wspomnienie.

Typowe metody leczenia PTSD obejmują leki przeciwdepresyjne na receptę, takie jak Zoloft, Prozac i Paxil. Chociaż w pewnym stopniu skuteczne, leki te mają szereg skutków ubocznych, w tym przyrost masy ciała, impotencję i zwiększone ryzyko samobójstwa. To skłoniło wielu pacjentów z PTSD do skorzystania z terapii konopiami indyjskimi w celu leczenia objawów PTSD zamiast tradycyjnych SSRI.

Niestety nie zawsze było to możliwe dla żołnierzy, którzy szukają opieki zdrowotnej za pośrednictwem systemu VA. W ramach programu finansowanego przez rząd lekarzom VA nie wolno było zalecać (ani nawet wspierać) terapii konopiami pomimo tego, że była legalna dla cywilów, a weteranom nie wolno było leczyć się marihuaną bez ryzyka utraty innych świadczeń medycznych za złamanie kod narkotykowy.

Należy zaznaczyć, że marihuana może w rzeczywistości złagodzić wiele objawów PTSD, w tym ból, lęk i bezsenność. Terapia konopiami może również pomóc w wygaśnięciu złych wspomnień dzięki obfitości receptorów kannabinoidowych w ciele migdałowatym (gdzie przetwarzane są emocje, takie jak strach i lęk) oraz w hipokampie, gdzie przechowywane są wspomnienia. Innymi słowy, odpowiednio stosowane konopie mogą nie tylko uśmierzyć ból nieprzychylnych wspomnień, ale także pomóc osobom cierpiącym na PTSD całkowicie przezwyciężyć traumę – a wszystko to jednocześnie łagodząc ból ran fizycznych oraz promując zdrowy sen.

THC kontra CBD

Pomimo ostatnich badań i wielu niepotwierdzonych dowodów potwierdzających medyczne korzyści marihuany, wciąż istnieją mieszane dowody wspierające terapię konopiami jako leczenie zaburzeń psychicznych, takich jak lęk, depresja i zespół stresu pourazowego. W rzeczywistości, wciąż nie ma pewności, czy konopie indyjskie pomagają, czy utrudniają zaburzenia psychiczne, biorąc pod uwagę potężny wpływ marihuany na funkcje poznawcze i neurologiczne.

Niektóre badania pokazują, że wysokie dawki THC mogą mieć negatywny wpływ na procesy psychiczne związane ze strachem i zapamiętywaniem, stąd częste występowanie lęku wywołanego nadmierną konsumpcją marihuany.

Po drugiej stronie tej monety jest jednak inny kannabinoid, CBD, który, jak wykazano, łagodzi objawy lęku, depresji i zespołu stresu pourazowego poprzez wiązanie się z receptorami kannabinoidowymi i blokowanie ich interakcji z innymi chemikaliami. CBD blokuje THC, kontrolując lęk wywołany marihuaną. Przepracowany system endokannabinoidowy (który skutkuje niedoborem kannabinoidów) może być również wspomagany poprzez terapię CBD.

Ustawa wojskowa

10 listopada 2015 r. Senat USA uchwalił ustawę o przydziałach konstrukcji wojskowych i weteranów, która ostatecznie pozwala lekarzom VA omawiać terapię cannabis ze swoimi pacjentami. Do tego momentu Departament Spraw Weteranów był jedynym federalnym programem opieki zdrowotnej, który zabraniał lekarzom omawiania (nie mówiąc już o zalecaniu) marihuany swoim pacjentom. Biorąc pod uwagę, jak wiele ta grupa ludzi przeszła w imię naszej wolności, należy im przyznać takie same swobody, jak każdemu innemu obywatelowi amerykańskiemu.

„Jest to zwycięstwo oraz krok w kierunku traktatu pokojowego z rządem, którego dobrowolnie broniliśmy własnym życiem, oraz jako krok w kierunku przywrócenia naszych pierwotnych praw i godności jako obywateli Stanów Zjednoczonych” – powiedział niepełnosprawny weteran, TJ Thompson.

Nie trzeba dodawać, że nasi weterani są niezbędni dla bezpieczeństwa narodowego, a dzięki bezinteresownym poświęceniom naszych żołnierzy możemy żyć bezpiecznie. Ale ich chęć ochrony i obrony naszego kraju nie jest pozbawiona kosztów; tysiące weteranów wraca ze służby z ranami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi, i powinno się im pozwolić leczyć te rany tak, jak uznają to za stosowne.

Ogólnie rzecz biorąc, weterani zasługują na taki sam stopień szacunku, jaki otrzymują wszyscy cywile, aby mogli doświadczyć wolności, na którą tak ciężko pracowali. Teraz, dzięki nowej ustawie, weterani mają wreszcie dostęp do tych samych świadczeń medycznych, co reszta narodu, w tym prawo do leczenia konopiami indyjskimi.

Czy uważasz, że weterani powinni mieć możliwość leczenia PTSD za pomocą terapii konopiami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.