Czy Marihuana Może Pomóc w Relacjach?


sklep z nasionami marihuany

Marihuana od dawna jest reklamowana ze względu na jej zdolność do łagodzenia bólu oraz promowania kreatywności i samoświadomości, ale czy wiesz, że może również pomóc w budowaniu silnych, udanych relacji? Dzięki swojej zdolności do uspokojenia umysłu i poruszenia duszy, marihuana może być kolejnym składnikiem terapeutycznym, którego możesz użyć do budowania zdrowych relacji z partnerem, a oto dlaczego:

• Używanie marihuany zmniejsza występowanie przemocy domowej

Ostatnie badania sugerują, że pary, które palą marihuanę razem, mogą w rzeczywistości być mniej narażone na przemoc domową niż te, które tego nie robią. Wyniki te pochodzą z badania, które obserwowało ponad 600 par przez dziewięć lat małżeństw i wykazało, że im częściej pary palą razem marihuanę, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że doświadczą przemocy ze strony partnera (IPV). Zioło może pomóc „złagodzić” agresywne tendencje, które prowadzą do przemocy fizycznej.

• Marihuana może być wspólnym hobby

Pary, które zgłaszają wysoki poziom zadowolenia z małżeństwa, mają wspólne hobby: priorytetem dla nich jest czas spędzany razem. Bez względu na to, czy wykorzystują swój czas na ćwiczenia, granie w gry lub wspólną pracę nad projektem, pary, które mają wspólne hobby, również naprawdę lubią dzielić swoje życie ze swoimi partnerami. Pary mogą uczyć się o uprawie, dzielić się badaniami i spostrzeżeniami oraz zaopatrywać się w swoją kolekcję akcesoriów.

• Marihuana a przyjemność seksualna

Toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy marihuana może pomóc lub utrudnić doświadczenie seksualne. Dla około jednej trzeciej populacji odurzenie przed seksem jest nieprzyjemnym doświadczeniem spowodowanym nadmiernie aktywnym monologiem wewnętrznym.

Jednak większość ludzi zgłasza zwiększoną przyjemność seksualną ze względu na sposób, w jaki marihuana wzmacnia zmysł dotyku. Może również służyć jako katalizator intymności, umożliwiając użytkownikom bliższe łączenie się ze swoim partnerem zarówno podczas stosunku, jak i po nim.

Wydaje się jednak, że powodzenie seksu po spożyciu konopi indyjskich jest zależne od dawki. Według dr Shelley Narula ze SteadyHealth.com, poziom testosteronu u myszy drastycznie wzrasta po spożyciu konopi indyjskich, ale następnie spada poniżej normy po około 20 minutach u myszy, które otrzymały duże dawki THC. Myszy, które otrzymały minimalne dawki THC, utrzymywały jednak podwyższony poziom testosteronu przez ponad godzinę, co sugeruje, że lekkie lub umiarkowane stosowanie marihuany u mężczyzn może poprawić pożądanie seksualne i intymność, podczas gdy wysokie dawki mogą mieć odwrotny skutek.

• Użytkownicy marihuany są lojalni

Pomimo niektórych twierdzeń, że marihuana sprawia, że ludzie są niemoralni, jedna z ankiet przeprowadzonych przez nowy portal randkowy sugeruje coś wręcz przeciwnego: użytkownicy marihuany są najbardziej lojalni. W ankiecie zadano 4500 zarejestrowanym użytkownikom proste pytania moralne i stwierdzono, że przeważająca większość respondentów jest wysoce moralna.

• Konopie indyjskie pomagają pozbyć się depresji

Depresja to choroba, która nęka całą rodzinę. Jeśli jeden lub oboje partnerzy są w depresji, ich ryzyko rozwodu jest dziewięć razy większe niż przeciętnej para. Jednak przypadki łagodnej do umiarkowanej depresji, zwłaszcza depresji spowodowanej wysokim poziomem stresu, można skutecznie leczyć za pomocą konopi.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Buffalo osoby, które doświadczają przewlekłego stresu, mają zmniejszoną produkcję endokannabinoidów (naturalnie występującej w mózgu substancji chemicznej, która wpływa na funkcje poznawcze, zachowanie i emocje), co może przyczynić się do ich objawów depresyjnych. Wyjaśnia to również, w jaki sposób konopie zwalczają depresję; uzupełniając mózg w kannabinoidy pochodzenia roślinnego, takie jak THC i CBD.

• Marihuana może wpływać na wzorce komunikacji

Pozytywna komunikacja ma ogromne znaczenie w udanym związku. Jeśli brakuje komunikacji, uczucia zostaną zranione, nastąpi izolacja i zaniknie intymność. Niestety wykazano, że kompulsywne używanie marihuany utrudnia pozytywną komunikację, zwłaszcza gdy jest używana w celu zastąpienia niezręcznych argumentów.

Być może dzieje się tak dlatego, że marihuana może powodować chwilowe przerwy w pamięci (pary używają jej, aby zapomnieć, dlaczego się kłócą, zamiast bezpośrednio odnosić się do problemu), być może dlatego, że euforyczne odczucia marihuany pomagają nam oderwać myśli od bólu, a może dlatego, że ci, którzy zaczęli używanie marihuany w młodym wieku nigdy nie nauczyły się właściwych technik radzenia sobie ze stresem, ale bez względu na powód, jeśli marihuana ma pozostać pozytywnym wpływem na twój związek, nigdy nie może mieć pierwszeństwa przed dobrą komunikacją.

Podsumowanie

Konopie indyjskie mają wiele terapeutycznych korzyści, wykraczających poza łagodzenie bólu i nudności. Chociaż badania są ograniczone, wstępne badania sugerują, że pary, które wspólnie używają marihuany, mogą znajdować się w lepszym miejscu w swoich związkach. Mogą doświadczyć wyższego poziomu satysfakcji małżeńskiej, bardziej intymnego związku z partnerem i bardziej satysfakcjonującego życia seksualnego. Dopóki wzorce komunikacji pozostają konstruktywne, konopie indyjskie mogą być mile widzianym gościem w udanym, długotrwałym związku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.