Wpływ Marihuany Na Zdrowie Psychiczne


sklep z nasionami marihuany

W miarę jak legalizacja marihuany ogarnia cały świat, konsumenci cannabis mówią o korzyściach dla zdrowia psychicznego wynikających z używania tej rośliny. Jednak ze względu na klasyfikację marihuany według harmonogramu Grupy 1, szukanie konkretnych naukowych powiązań i dowodów było trudne. Jednak niewielka ilość przeprowadzonych dotychczas badań wyraźnie pokazuje, że konopie indyjskie mogą skutecznie łagodzić lub leczyć różne dolegliwości psychiczne.

Przez lata marihuana była przepisywana pacjentom z fizycznymi dolegliwościami, takimi jak zapalenie stawów, rak, choroba Parkinsona, AIDS i wysokie ciśnienie krwi. Ale czy wiesz, że marihuana może być również super lekiem dla osób zmagających się z problemami zdrowia psychicznego?

Przegląd korzyści zdrowotnych marihuany

Marihuana może pomóc w zespole stresu pourazowego i lęku społecznym, a nawet pomóc pacjentom z uzależnieniem i depresją. Chociaż dostępnych jest niewiele badań dotyczących fizycznych lub psychicznych korzyści, jakie daje marihuana, coraz więcej jest badań mających na celu zrozumienie właściwości leczniczych cannabis. Wystarczy spojrzeć na niektóre z najczęstszych korzyści dla zdrowia psychicznego, jakie marihuana ma do zaoferowania:

• Uzależnienie:

Wielu fałszywie wierzy, że marihuana jest narkotykiem przejściowym. Badania pokazują, że konopie indyjskie mogą być rzeczywiście używane do walki i leczenia uzależnień. W badaniu z 2015 r. przeanalizowano 79 badań, stwierdzając, że kannabinoidy zmniejszyły ból o 30% lub więcej w porównaniu z placebo. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że kannabinoidy wchodzą w bezpośrednią interakcję z ośrodkami aktywności bólu w organizmie.

Konopie indyjskie, stosowane jako substytut lub kuracja regeneracyjna, mogą pomóc w ograniczeniu używania narkotyków i alkoholu. Badanie z 2014 r. wykazało, że stany, w których obowiązują przepisy dotyczące medycznej marihuany, odnotowały 25% spadek liczby zgonów z powodu przedawkowania opioidów. Jest znacznie mniej szkodliwy niż inne leki i może pomóc wyeliminować uzależnienie i ograniczyć łaknienie.

• Stany lękowe:

Zależnie od osoby, a także dawki – jednak wiadomo, że marihuana zapewnia swoim użytkownikom działanie uspokajające i relaksujące. Niezależnie od tego, czy dana osoba jest diagnozowana zawodowo, czy osobiście, konopie indyjskie są zwykle używane w celu złagodzenia niepokoju, uspokojenia nerwów i wytworzenia kojących myśli.

• Depresja:

Kombinacja czynników społecznych, psychologicznych i biologicznych wpływa na przyczynę i intensywność depresji danej osoby, co utrudnia leczenie. Konopie indyjskie są jednak szybciej działającą i naturalną alternatywą dla leków przeciwdepresyjnych. Konopie indyjskie mogą poprawiać nastrój i energię, zapewniać spokój, wywoływać głód i zwalczać bezsenność.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badawczy nad Uzależnieniami Uniwersytetu Buffalo wykazało, że przewlekły stres zmniejsza naturalną produkcję endokannabinoidów, a skuteczne przywracanie poziomów endokannabinoidów za pomocą kannabinoidów marihuany może złagodzić objawy depresji i ustabilizować nastrój.

• PTSD:

Podobnie jak w przypadku depresji, badania pokazują, że osoby z PTSD cierpią na niedobór endokannabinoidów, który powoduje zwiększony strach, konsolidację pamięci i chroniczny lęk. Marihuana wypełnia luki, zmuszając mózg do uwalniania dopaminy i anandamidu w celu uzyskania efektu relaksującego i ulgi w pamięci.

Wybór tego, co jest dla Ciebie odpowiednie

Zwróć uwagę, że marihuana nie jest lekiem uniwersalnym. Jego zastosowanie jest niezwykle różnorodne i indywidualne, od osoby do osoby, od choroby do choroby i w zależności od odmiany. Konopie indyjskie zawierają ponad 400 związków, z których każdy ma swoje własne efekty. Po spożyciu związek kannabinoidowy oddziałuje inaczej z układem endokannabinoidowym – siecią komunikacyjną między mózgiem a ciałem – aby wpływać na to, jak się czujesz, poruszasz i reagujesz.

Jeden z najczęstszych kannabinoidów psychoaktywnych, tetrahydrokannabinol (THC), jest ogólnie uważany za wywołujący stan odmieniający umysł, który może potencjalnie powodować niepokój. Alternatywnie, kannabidiol (CBD) jest ogólnie kojarzony z działaniem przeciwlękowym, dlatego odmiana o wyższej zawartości CBD jest idealna dla tych, którzy chcą złagodzić lęk. Istnieje również różnica między sativą a indicą: odmiany sativa dodadzą Ci energii, podczas gdy indica daje bardziej uspokajający efekt.

Więc potraktuj tę informację z przymrużeniem oka: istnieje szansa, że ​​marihuana może zwiększyć paranoję, lęk i depresję. Wiele czynników, takich jak dawkowanie, historia zdrowia psychicznego i podatność genetyczna, wpływa na to, jak marihuana wpływa na ciebie. Różne odmiany mają również swoje indywidualne działanie, więc po prostu rób to, co jest dla Ciebie najlepsze i eksperymentuj, aby zobaczyć, czy to pomaga, czy boli. Więcej Amerykanów ma legalny dostęp do konopi niż kiedykolwiek wcześniej, a osoby z dolegliwościami psychicznymi zaczynają wreszcie dostrzegać światło dzienne. Ale jest o wiele więcej do zrobienia.

Ponieważ marihuana jest sklasyfikowana jako narkotyk z grupy 1, jest niezwykle trudno ją badać, a naukowcy twierdzą, że jej nielegalny status utrudnia badania. Kongres przez lata podejmował wysiłki, aby rozszerzyć zakres możliwych badań, ale ponieważ w to zaangażowane są Drug Enforcement Administration (DEA), Centers for Disease Control and Prevention (CDC) oraz Food and Drug Administration (FDA), jest to niezwykle skomplikowane.

Obecnie większy nacisk kładzie się na badanie psychoaktywnych cech marihuany niż na lecznicze. Oznacza to, że jesteśmy tylko ułamkiem drogi do prawdziwego zrozumienia jego pełnego potencjału zdrowia fizycznego i psychicznego. Ale ponieważ coraz więcej badań jest prowadzonych i udostępnianych publicznie, piętno zacznie się zmieniać, a choroby psychiczne mogą zacząć być legalnie leczone konopiami indyjskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.