Stosowanie Marihuany Podczas Ćwiczeń


sklep z nasionami marihuany

Związek między marihuaną a ćwiczeniami od dawna jest przedmiotem gorących dyskusji, z skrajnymi opiniami po obu stronach i wieloma mitami, które należy wyjaśnić. Czy marihuana pomaga czy utrudnia ćwiczenia? Jak dowiaduje się społeczność naukowa i pomimo powszechnego błędnego przekonania, może to faktycznie sprawić, że ćwiczenia będą lepsze.

Marihuana a masa ciała

Według badania z 2014 r. „Marihuana i masa ciała”, użytkownicy marihuany przybrali na wadze mniej w ciągu trzech lat niż ci, którzy nie używali marihuany. Jest to sprzeczne ze znanymi efektami marihuany stymulującymi apetyt w krótkim okresie, powszechnie znanymi jako gastrofaza i częstym stosowaniem marihuany medycznej w celu stymulowania apetytu u osób z rakiem, kacheksją lub HIV/AIDS. Niemniej jednak badanie wykazało, że użytkownicy marihuany mieli niższy wskaźnik masy ciała (BMI) niż osoby nieużywające. Przyczyny tej rozbieżności nie są jeszcze znane i wysunięto wiele możliwych teorii. Jednak faktem pozostaje, że używanie marihuany jest klinicznie związane z mniejszym prawdopodobieństwem otyłości, niższym BMI i mniejszym przyrostem masy ciała.

Innym powszechnym przekonaniem na temat używania marihuany jest to, że sprawia ona, że ​​człowiek staje się leniwy, ospały i pozbawiony motywacji. Jednak w oparciu o niedawne badanie przeprowadzone przez University of Colorado (UC) Boulder dotyczące używania konopi indyjskich i ćwiczeń, może być również błąd w tym przekonaniu. Zgodnie z wynikami naukowców uważają, że marihuana może w rzeczywistości motywować użytkowników do większego angażowania się w aktywność fizyczną niż normalnie.

W ankiecie przeprowadzonej wśród ponad 600 użytkowników marihuany w legalnych stanach, podzielonych niemal równo między mężczyzn i kobiety, przy średnim wieku respondentów wynoszącym 37,5 lat, ponad 80 procent promowało zażywanie marihuany bezpośrednio przed lub po ćwiczeniach.

Respondenci ujawnili również wzrost aktywności fizycznej wśród osób używających konopi indyjskich w stosunku do osób niekorzystających. Biorąc pod uwagę czynniki demograficzne, które mogą wpływać na wyniki, ludzie, którzy używali marihuany tuż przed lub po ćwiczeniach, zwani „współużytkownikami”, wykonywali średnio 30 minut więcej tygodniowo ćwiczeń beztlenowych (takich jak robienie pompek lub podnoszenie ciężarów) i 43 więcej minut tygodniowo ćwiczeń aerobowych (takich jak bieganie lub jazda na rowerze).

Co więcej, współużytkownicy wyprzedzili o prawie 10 minut American College of Sports Medicine (ACSM) zalecili 150 minut ćwiczeń aerobowych tygodniowo.

Jak powiedział jeden z autorów badania i profesor psychologii i neuronauki na UC-Boulder, dr Angela Bryan: „Przeciętny użytkownik marihuany w naszym badaniu ćwiczył znacznie więcej niż przeciętny Amerykanin”.

Zapytani o powody używania konopi indyjskich i popieranie używania konopi przed lub po ćwiczeniach, większość współużytkowników wskazała na zwiększenie przyjemności z ćwiczeń i poprawę regeneracji po ćwiczeniach. Połowa grupy stwierdziła, że ​​zwiększa to motywację i wydajność.

Aktywne związki zawarte w konopiach indyjskich, zwane „kannabinoidami”, są ściśle związane z wbudowanym systemem nagród w ludzkim ciele. Jak wyjaśnia Josiah Hesse w swojej książce „Runner’s High”, wykorzystując własne mechanizmy endokannabinoidowe organizmu za pomocą konopi, możesz sprawić, że ćwiczenia będą przyjemniejsze i satysfakcjonujące, a tym samym sprawić, że rutyna ćwiczeń będzie łatwiejsza do przestrzegania. Dane Hesse przytaczają, że połączenie marihuany i ćwiczeń fizycznych może promować zdrowsze spojrzenie i bardziej pozytywne nastawienie do ćwiczeń i sprawności.

Ryzyko związane z marihuaną i obawy dotyczące bezpieczeństwa

Jak zawsze w przypadku ćwiczeń i sprawności fizycznej, podczas łączenia marihuany i ćwiczeń należy wziąć pod uwagę ryzyko i obawy dotyczące bezpieczeństwa. Stwierdzono, że marihuana może zaburzać czas reakcji, koordynację, kontrolę motoryczną, równowagę i zdolności poznawcze, których wymaga wiele, jeśli nie wszystkie, ćwiczenia i formy ćwiczeń.

Joga, na przykład, wymaga równowagi i koordynacji, aby osiągnąć i utrzymać asany lub postawy jogiczne, bez wysiłku lub nadmiernego wysiłku. Jeśli stracisz równowagę, wymaga to szybkiego czasu reakcji, aby uniknąć zranienia.
Podobne obawy pojawiają się podczas biegania, chodzenia lub jazdy na rowerze, zarówno w miejscach publicznych, jak i na urządzeniu stacjonarnym. A jeśli w miejscach publicznych istnieją również nieznane przeszkody i zagrożenia, takie jak samochody, śmieci i inni ludzie, z którymi trzeba się zmierzyć, a wszystko to wymaga dobrej koordynacji i czasu reakcji.

Istnieje również obawa, że ​​marihuana może spowodować utratę skupienia i koncentracji. Podczas ćwiczeń może to prowadzić do tego samego niebezpieczeństwa wypadku, urazu lub nadmiernego wysiłku.

Na szczęście bycie świadomym tych zagrożeń i obaw związanych z bezpieczeństwem podczas ćwiczeń i ćwiczeń jest kluczem do ich unikania i zapobiegania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.