Interakcje Marihuany z Lekami Farmaceutycznymi 


sklep z nasionami marihuany

W jaki sposób marihuana wchodzi w interakcje z lekami farmaceutycznymi?

Interakcja z lekami ma miejsce, gdy dwa lub więcej związków wchodzi ze sobą w kontakt i wywołuje dany efekt. Ze względu na szeroki zakres działania konopie indyjskie mogą powodować różnorodne interakcje z lekami farmaceutycznymi.

W tym artykule przedstawimy ogólny pogląd na to, jak konopie indyjskie mogą wchodzić w interakcje z niektórymi z najpopularniejszych leków farmaceutycznych. Należy jednak pamiętać, że ten artykuł w żaden sposób nie stanowi porady medycznej dotyczącej konopi indyjskich i leków farmaceutycznych.

Interakcje leków nie są niczym zabawnym i mogą powodować śmiertelne konsekwencje. Zawsze porozmawiaj ze swoim pracownikiem służby zdrowia przed dodaniem czegokolwiek do Twojego obecnego schematu leczenia.

Konopie indyjskie i leki przeciwdepresyjne

Wciąż niewiele wiemy o interakcjach między konopiami indyjskimi a antydepresantami (lekami farmaceutycznymi), ponieważ przeprowadzono niewiele badań na ten temat. W dużej mierze powodem tego jest fakt, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Możesz podać dwóm osobom tę samą odmianę marihuany i środek przeciwdepresyjny i uzyskać dwie zupełnie różne reakcje. Dodatkowo każdy szczep może zawierać zupełnie inną mieszankę kannabinoidów i terpenów. Trudno powiedzieć, jak zareaguje każda osoba.

Przeprowadzono kilka badań dotyczących leczenia depresji za pomocą konopi indyjskich, a wyniki były w większości pozytywne. Korzyścią, którą większość ludzi znalazła, była możliwość używania konopi indyjskich w leczeniu depresji, gdy wymagał tego moment. Ponieważ leki przeciwdepresyjne są zwykle przyjmowane raz dziennie, konopie indyjskie mogą być używane jako przełomowy wzmacniacz.

Interakcje konopi z lekami uspokajającymi

Środki uspokajające działają poprzez spowolnienie mechanizmów w ośrodkowym układzie nerwowym, a konopie indyjskie wpływają na te same receptory. Z tego powodu używanie konopi indyjskich może zwiększyć działanie środków uspokajających. W rzeczywistości przeprowadzono kilka badań, które pokazują, że osoby regularnie używające konopi często wymagają większej ilości leków uspokajających na sali operacyjnej. Jeśli bierzesz środki uspokajające i myślisz o używaniu marihuany, pamiętaj, aby zacząć bardzo powoli.

Leki przeciwbólowe

Ponieważ system endokannabinoidowy reguluje nasze receptory bólu, konopie indyjskie mogą nasilać działanie środków przeciwbólowych. Cannabis celuje w nasze receptory CB1 i CB2, które z kolei wysyłają wiadomości do naszych receptorów opiatów. W zależności od osoby i okoliczności może to być zarówno pożądane, jak i bardzo niebezpieczne.

Plusy łączenia leków przeciwbólowych z marihuaną:

• Łagodzenie bólu i lęku
• Stosowanie mniejszych dawek leków
• Łagodzenie niektórych negatywnych skutków ubocznych leków na receptę
• Skuteczny sposób leczenia odstawienia opiatów.

Wady łączenia leków przeciwbólowych z marihuaną:

• W niektórych przypadkach połączenie tych leków z konopiami indyjskimi może prowadzić do senności, zawrotów głowy, nudności i wymiotów.

Ważna wskazówka – jeśli chodzi o używanie konopi z lekami przeciwbólowymi, kluczem do sukcesu jest pewność dawki. Zacznij powoli i przetestuj efekt, używając znacznie mniej niż zwykle. W końcu zawsze możesz wziąć więcej.

Używki

Nie ma zbyt wielu badań na temat interakcji między marihuaną a stymulantami. Z tego, co wiemy, wynika, że ​​substancje te działają ze sobą w harmonii i jedna niweluje skutki uboczne stosowania drugiej. Używki są stosowane w leczeniu stanów takich jak ADD, ADHD i narkolepsja, ale mogą mieć skutki uboczne, takie jak lęk, pobudzenie i podwyższone ciśnienie krwi.

Konopie indyjskie mogą rozluźnić system, ale mogą powodować zmęczenie i zamglenie umysłu. Konopie indyjskie pomagają złagodzić efekty używek. Jednak istnieje potencjalne niebezpieczeństwo łączenia ich. Każda z tych substancji indywidualnie zwiększa tętno. Używanie ich razem może spotęgować ten efekt i stworzyć poważne ryzyko sercowo-naczyniowe.

Leki na ciśnienie krwi

Konopie indyjskie powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, a gdy żyły się otwierają, ciśnienie krwi spada. Serce musi ciężej pracować, aby pompować krew, co powoduje przyspieszenie akcji serca. Ze względu na te efekty możemy powiedzieć, że konopie obniżają ciśnienie krwi (ale pamiętaj, że to wciąż uogólnienie). Badania wykazały, że ułożenie ciała, zawartość kannabinoidów i fizjologia zmieniają nasze ciśnienie krwi. Dopóki nie będziemy mieli więcej danych z badań na ludziach, ostrożnie podchodź do konopi indyjskich i leków na ciśnienie krwi.

Konopie indyjskie i leki farmaceutyczne na nadciśnienie

Konopie indyjskie mogą pomóc obniżyć wysokie ciśnienie krwi, ale są powszechnie stosowane w leczeniu niektórych negatywnych skutków ubocznych tych leków. Nie należy stosować marihuany do zastępowania leków na nadciśnienie bez odpowiedniego nadzoru lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.