Cannabis i Kryptowaluty


sklep z nasionami marihuany

Co musisz wiedzieć o cannabis i kryptowalutach.

Nigdy w przeszłości cannabis nie było tak ważnym społecznie sposobem rekreacji i leczenia niż dzisiaj. Do czerwca ubiegłego roku medyczne użycie marihuany miało moc prawną w 36 stanach USA, w tym w Waszyngtonie. Osiemnaście stanów i region DC poszło o krok dalej i zdekryminalizowało rekreacyjne używanie konopi.

Ogólnym nastrojem wśród prawodawców i opinii publicznej jest dekryminalizacja użytkowania cannabis. Jednak te kwestie wcale nie są takie proste. Używanie konopi indyjskich jest nadal nielegalne na szczeblu federalnym. W Izbie Reprezentantów są w drodze dwa projekty ustaw w tej sprawie, ale najważniejsze jest to, że wciąż jest wiele „ale”. Utrudnia to każdemu podmiotowi przeprowadzanie transakcji finansowych, w które zaangażowana jest marihuana – nawet jeśli jej używanie jest legalne w tej konkretnej jurysdykcji.

W tych jurysdykcjach, w których prawo wciąż jest opóźnione, firmy zajmujące się konopiami indyjskimi nie mogą używać banków do transakcji — tutaj pojawia się kryptowaluta. W tym artykule podkreślono trzy popularne krypto, które służą jako warunki płatności dla użytkowników i sprzedawców konopi. Są to:

• PotCoin (POT)

PotCoin powstał w styczniu 2014 roku i jest jedną z najwcześniejszych i najpopularniejszych kryptowalut przeznaczonych do handlu lub płacenia za konopie indyjskie. Brak obiektów bankowych dla firm zajmujących się konopiami indyjskimi był konkretnym powodem jego powstania. Ponadto Colorado było wczesnym legalizatorem konsumpcji konopi, a PotCoin zamierzał rozwiązać wynikające z tego problemy z płatnościami i transakcjami.

Oprócz tego, zainstalowano nawet bankomat PotCoin w konkretnej aptece z cannabis w Kolorado.

Miesiąc po ich starcie w lutym 2014 r. kapitalizacja rynkowa wyniosła 81 547 USD. W sierpniu zeszłego roku dokładna kwota wyniosła 3,7 miliona dolarów. Od początku roku cena monety wynosi imponujące 70%.

Podaż rynkowa PotCoin jest ograniczona do 420 milionów, a pula w obiegu wynosi obecnie 226 milionów. Jednak niektóre godne uwagi punkty dotyczące PotCoin to jego szybkość — 40 sekund na transakcję, co wyróżnia go w szczególnie wolnych transakcjach BitCoin. Co więcej, możesz handlować PotCoinami na trzech rynkach. Oprócz tego, właściciel może wydobywać i zatwierdzać transakcje proporcjonalnie do posiadanej liczby monet.

• CannabisCoin (CANN)

Podobnie jak poprzednie krypto PotCoin, CannabisCoin został również wprowadzony na rynek w 2014 roku, podążając ściśle za PotCoinem. W przeciwieństwie do PotCoin, ta kryptowaluta wykorzystuje podejście typu peer-to-peer typu open source do sprawdzania pracy. Przedsięwzięcie nie odniosło sukcesu mimo znacznej popularności w początkowym okresie.

Ma unikalną funkcję, ponieważ CannabisCoin oznacza bezpośrednią własność konopi. Właścicielom monet oferowana jest linia produktów medycznych i innych konopi o nazwie CANNdy. Pojedyncza moneta krypto oznacza 1 gram cannabis.

Kryptowaluty opracowane dla rynku konopi działają jak inne monety i możesz używać wirtualnych portfeli do posiadania i przechowywania. Jednak w porównaniu do PotCoin, CannabisCoin ma znacznie niższą maksymalną podaż – 91,8 miliona. Podaż CannabisCoin w obiegu wynosi 77 milionów. Kapitał rynkowy krypto wyniósł 1,61 USD w sierpniu ubiegłego roku, zgodnie z danymi CoinMarketCap.

• DopeCoin (DOPE)

Ostatnią kryptowalutą konopi, którą należy rozważyć, jest DopeCoin. Jej założyciel Adam Howell, znany w pewnych kręgach jako Dopey, stworzył monetę w tym samym miesiącu i roku co PotCoin, czyli w styczniu 2014 roku. Według firmy, jej „misją jest zapewnienie miłośnikom marihuany nowoczesnego i bezpiecznego sposobu prowadzenia biznesu na miarę XXI wieku.” Krypto pozwala na pseudoanonimowość i może przetwarzać transakcje w niecałą minutę. Najlepszą rzeczą w DopeCoin jest to, że nie ma żadnych kosztów transakcyjnych ani opłat. Podaż DopeCoin jest znacznie niższa niż PotCoin, ale nieznacznie wyższa niż CannabisCoin i wynosi 117 milionów w obiegu. Moneta z kapitalizacją rynkową o wartości 323 951 USD przyjmuje metodę dowodu stawki i oferuje inwestorom 5% rocznego oprocentowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.