Izrael Ogłosił Legalizację Rekreacyjnej Marihuany


sklep z nasionami marihuany

Izrael ogłosił zamiary legalizacji rekreacyjnych marihuany.

Wydaje się, że Izrael jest gotowy zalegalizować rekreacyjną marihuanę.

Izrael właśnie ogłosił, że kraj przygotowuje wniosek, który zalegalizuje oraz ureguluje marihuanę w całym kraju, dołączając do wielu krajów posiadający legalną marihuanę na całym świecie.

Ogłoszenie pochodzi od międzyresortowego komitetu, który od jakiegoś czasu debatuje nad regulacją rynku konopi indyjskich w Izraelu, pracując nad tym ustawodawstwem przez ostatnie cztery miesiące. Wniosek opublikowano w czwartek, a obecnie minister sprawiedliwości Avi Nissenkorn i Ministerstwo Sprawiedliwości będą przygotowywać notę ​​prawną do zatwierdzenia przez rząd.

Oczekuje się, że ustawa zostanie wprowadzona do wstępnego czytania prawdopodobnie już w tym roku, chociaż bardziej prawdopodobnie będzie to na początku 2021 roku. Mówi się, że proces zajmie aż dziewięć miesięcy, zanim ustawodawstwo naprawdę wejdzie w życie i zostanie ustanowiona legalna, regulowana branża. Wniosek musi być odpowiednio dostosowany do ustawy przez Specjalną Komisję ds. Narkotyków i Alkoholu, a także należy poczynić więcej rozważań, aby sprawdzić czego potrzeba do uruchomienia przemysłu legalnej rekreacyjnej marihuany.

„Ma to ogromne znaczenie, aby te dwie ustawy [dotyczące dekryminalizacji i legalizacji] zostały przedstawione jako jeden projekt, co będzie odpowiedzialnym, holistycznym krokiem dla Izraela, bez żadnych kompromisów. Jestem zdeterminowany, aby kierować, wspierać i nadzorować stosowanie tych zaleceń dotyczących reformy, jednocześnie wykonując przygotowania wymagane we wniosku” – mówi Michal Cotler-Wunsh, który przewodniczy Komisji Specjalnej ds. Używania narkotyków i alkoholu w Knesecie.

Jak dotąd nie określono jeszcze jaki budżet zostanie przeznaczony na monitorowanie danych, zdrowie psychiczne, problemy z uzależnieniami i egzekwowanie prawa w celu przejścia kraju do tego modelu prawnego. Mówi się także, iż zostanie położony duży nacisk na powstrzymanie nastolatków przed używaniem konopi, tak jak to miało miejsce w Kanadzie.

Droga do całkowitej legalizacji marihuany

Izraelowi, w którym marihuana jest legalna od lat 90. XX wieku, droga do legalizacji marihuany zajęła dużo czasu. Po pierwsze, kraj przeprowadził dogłębne badania, w których oceniano sukces i niepowodzenia legalizacji w innych krajach, porównując różne modele legalizacji i dekryminalizacji we wszystkich dziedzinach.

W miniony czwartek odbyła się specjalna dyskusja, podczas której zastępca prokuratora generalnego Amit Meraris podzielił się ustaleniami komisji, która przeprowadziła badanie, oraz przedstawił ekspertów, którzy mogli wypowiadać się na temat marihuany. Omówiono potrzeby kraju, a także prawne potrzeby założenia branży i zapewnienia legalnej infrastruktury cannabis.

Komisja stwierdziła, że istnieje zasadnicza potrzeba szczegółowego i gruntownego prawodawstwa dotyczącego wszystkich możliwych aspektów regulacji, co jest lekcją z modelu Kolorado, który miał znacznie mniej danych, gdy stan Rocky Mountain zdecydował się zalegalizować marihuanę w 2012 roku.

Chociaż proces ten ma jeszcze długą drogę do przebycia, po jego zakończeniu Izrael naprawdę posiadać będzie legalny rynek cannabis. Nawet turyści będą mogli kupić marihuanę w specjalnych aptekach, o ile będą posiadać dowód tożsamości oraz co najmniej 21 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.