Włączenie Konopi Do Codziennego Życia


sklep z nasionami marihuany

Jak już zapewne wiesz, konopie są niezwykle wszechstronnym materiałem tekstylnym i mogą być używane na wiele różnych sposobów. W rzeczywistości, konopie mogą być używane jako zamiennik prawie każdej istniejącej tkaniny i mają minimalny wpływ na środowisko. Sprawdź kilka najczęstszych sposobów wykorzystania konopi we współczesnej Ameryce:

• Odzież

Po przerobieniu na tkaninę, konopie są niezwykle wszechstronne jeśli chodzi o odzież. Są one także ognioodporne. W przeciwieństwie do odzieży bawełnianej, pościeli i tkanin, które wymagałyby dodania chemikaliów, aby były odporne na ogień, konopie są takie same w sobie. Ale jaki jest sens noszenia odzieży ognioodpornej, jeśli nie jest ona wygodna?

Czy wiesz, że tkaniny z konopi stają się bardziej miękkie z każdym praniem?

Konopie stają się nieco bardziej miękkie za każdym razem, za każdym razem gdy je pierzesz oraz nosisz – w miarę upływu czasu stają się coraz przyjemniejsze. Oprócz tego, można je nosić niezależnie od pogody; konopie zapewniają ciepło w chłodne dni i pozwalają skórze oddychać latem. Nawet nie wymieniając zalet środowiskowych noszenia konopi w porównaniu z bawełną, wszechstronność konopi jako odzieży jest wystarczającym powodem, aby być najlepszym materiałem w naszej odzieży.

• Jedzenie

W dzisiejszych czasach istnieje prawdziwe szaleństwo informacji na temat zdrowia. Najpierw jajka są dla ciebie dobre, potem są dla ciebie złe, a potem jedno i drugie – trudno za tymi informacjami nadążyć. Jedna rzecz, za którą nietrudno nadążyć? Fakt, że nasiona konopi są niesamowicie zdrowe i zawsze będą.

Nasiona konopi są zarówno pyszne, jak i pożywne!

Nasiona konopi są bogate w białko, kwasy tłuszczowe omega 3 i 6, błonnik pokarmowy, potas, magnez i praktycznie wszystkie minerały i witaminy, których ludzie potrzebują w swojej diecie. Niezależnie od tego, czy dodaje się je do sałatek, miesza w koktajlach, nasiona konopi mogą z łatwością stać się nową podstawą w diecie każdego człowieka.

• Błotniki i części samochodowe

Czy widziałeś niesamowite wideo, w którym mężczyzna uderza młotkiem w samochód i nawet nie zostawia na nim wgniecenia. Jeśli nie, to dlatego, że ten filmik jest naprawdę stary. Na filmie widać, że Henry Ford zbudował prototypowy samochód z nadwoziem wykonanym z konopi. W nagraniu twierdzi, że ten że materiał jest lżejszy od stali, ale może wytrzymać dziesięciokrotnie większe uderzenie. Oznacza to, że używanie konopi do budowy naszych samochodów zamiast innych materiałów może sprawić, że będą lżejsze i trwalsze.

Lżejsze samochody mają lepszą oszczędność paliwa, a trwałe samochody są po prostu trwalsze i wymagają mniejszej konserwacji. W połączeniu, wytwarzanie samochodów z konopi byłoby kolejnym krokiem na drodze do czystszego społeczeństwa. Podobnie używanie konopi zamiast syntetyków ograniczyłoby odpady przemysłowe. Sprawdź nowoczesny samochód wykonany z konopi o bardziej nowoczesnym designie niż oryginalne plany Henry’ego Forda.

• Paliwo

Do zasilania naszych samochodów konopie mogą być wykorzystywane jako paliwo na kilka sposobów. Po pierwsze, biodiesel, który może być obecnie stosowany w prawie każdym pojeździe bez żadnych modyfikacji.

Innym sposobem wytwarzania paliwa z konopi jest fermentacja łodyg. Kiedy łodygi fermentują, można je przerobić na etanol i metanol. Wprawdzie nie jest to najczystsza dostępna dla nas forma energii, ale może to być użyteczny, sporadyczny krok w kierunku przyszłości pozyskiwania energii.

• Papier

Drzewa potrzebują kilkudziesięciu lat, aby wyrosły na tyle duże, aby można je było ściąć i przetworzyć na papier. Z drugiej strony, konopie rosną naprawdę szybko. Konopie potrzebują zaledwie kilku miesięcy, aby całkowicie się zregenerować. Co więcej, konopie wymagają niewielkiej pielęgnacji. Nie zużywają zbyt dużo wody i potrzebują bardzo mało pestycydów, aby przetrwać.

Przy niszczycielskim tempie, w jakim lasy na całym świecie znikają, papier konopny może być najbardziej użytecznym wdrożeniem konopi do naszego codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.