Czy Konsumenci Cannabis Mogą Oddawać Krew?


sklep z nasionami marihuany

Nawet gdy świat nie dotyczyła wszechobecna pandemia, oddawanie krwi było kluczową częścią systemu opieki zdrowotnej. Według Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, co dwie sekundy ktoś w USA potrzebuje krwi; do pomocy w leczeniu raka, przewlekłych schorzeń, takich jak anemia sierpowata, urazy i operacje. Jedno oddanie krwi można wykorzystać jako pełną krew lub podzielić na czerwone krwinki, płytki krwi lub osocze. Krótko mówiąc, oddawanie krwi ratuje życie.

Jednak początek COVID-19 spowodował gwałtowny spadek liczby osób oddających krew. Być może ten spadek jest częściowo spowodowany ogólną nieufnością przed wychodzeniem z domu lubobawą o narażenie na infekcję COVID-19 w placówce opieki zdrowotnej. Ale oddawanie krwi jest ważniejsze – i należy powiedzieć, bezpieczniejsze niż kiedykolwiek – zwłaszcza, że ​​kurczące się zapasy krwi rozpaczliwie wymagają uzupełnienia.

Niektórzy konsumenci marihuany zastanawiają się, czy oddawanie krwi jest w porządku, zwłaszcza jeśli ich krew dałaby wynik pozytywny na obecność marihuany. A bardzo krótka odpowiedź brzmi: tak!

Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) wymaga, aby oddana krew była badana pod kątem niektórych patogenów, takich jak wirusy zapalenia wątroby typu B i C, HIV, wirus Zachodniego Nilu i wirus Zika. Jednak krew nie jest badana pod kątem obecności metabolitów THC ani innych kannabinoidów.

To dobra wiadomość zarówno dla ośrodków zbierających krew, jak i konsumentów cannabis. Czerwony Krzyż, który zapewnia około 40% krajowego zaopatrzenia w krew, zachęca do oddawania krwi, zapewniając oprócz regularnych badań przesiewowych badania na obecność przeciwciał COVID-19, aby pomóc dawcom zrozumieć, czy byli bezobjawowymi nosicielami wirusa.

Jeśli Twoja krew posiada przeciwciała, może być wykorzystana w walce z koronawirusem w postaci rekonwalescencyjnego osocza. Po wyzdrowieniu z COVID-19 płynna część krwi zwana osoczem powinna zawierać przeciwciała lub białka, które mogą pomóc w walce z infekcją. Obecnie nie ma zatwierdzonego przez FDA leczenia COVID-19 przy użyciu osocza, ale jego zastosowanie jest badane i może być potencjalnie wdrożone jako metoda leczenia osób walczących z infekcją.

Nawet jeśli nie masz przeciwciał COVID-19, możesz mieć w osoczu inne przeciwciała, które mogą pomóc ludziom w walce z różnymi niebezpiecznymi infekcjami, co można wykryć tylko poprzez badanie krwi.

Teraz, gdy wiemy, że konsumenci marihuany – niezależnie od tego, czy palisz, wapujesz, czy spożywasz produkty spożywcze – mogą oddawać krew, przyjrzyjmy się wymaganiom kwalifikującym do oddawania krwi, osocza lub płytek krwi. Wymagania różnią się w zależności od rodzaju darowizny, ale oto podstawa, którą należy spełnić:

• Twoja waga musi wynosić co najmniej 50 kilogramów
• Musisz mieć co najmniej 17 lat
• Twoje zdrowie musi być dobre
• Musisz czuć się dobrze w dniu oddawania krwi.

Należy jednak zauważyć, że centra krwiodawstwa nie przyjmą Twojej darowizny, jeśli pojawisz się na umówionej wizycie pod wpływem alkoholu, marihuany, opiatów lub innych narkotyków. Innymi czynnikami dyskwalifikującymi są wszelkiego rodzaju narkotyki (sterydy, recepty, heroina itp.) przyjmowane za pomocą igły.

Czy oddawanie krwi podczas pandemii COVID-19 jest bezpieczne?

Czerwony Krzyż mówi: „W ramach infrastruktury krytycznej naszego kraju zdrowe osoby mogą nadal przekazywać darowizny na obszarach, które wydały odpowiednie deklaracje. Czerwony Krzyż przestrzega najwyższych standardów bezpieczeństwa i kontroli zakażeń, a dobrowolni dawcy są jedynym źródłem krwi dla potrzebujących”.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zawsze dobrze jest zadzwonić z wyprzedzeniem i omówić swoją sytuację z osobą z kliniki, w której chcesz przekazać darowiznę.

Czy rozważasz oddanie krwi? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.