Mity o Testach Na Koronawirusa


sklep z nasionami marihuany

5 mitów dotyczących testów na temat koronawirusa, które powinieneś znać.

Już jakiś czas temu, bardzo wzrosła liczba testów na koronawirusa. Mimo to istnieje wiele dezinformacji, które nadal są rozpowszechniane. Oto 5 najpopularniejszych mitów dotyczących przeprowadzania testów na koronawirusa.

Testy na koronawirusa miały w ciągu tego roku wiele wzlotów i upadków. Teraz, gdy minęło kilka miesięcy, a testy w jakiś sposób się znormalizowały, ludzie, którzy zostali zarażeni COVD-19 – lub są ciekawi, czy cierpią na chorobę bezobjawowo, zgłaszają się na test, aby otrzymać odpowiedź.

Mimo to wokół testów krąży wiele mitów, ale niektóre są bardziej szkodliwe i wszechobecne niż inne. Oto 5 najczęstszych:

• Negatywny wynik testu otrzymuje się na zawsze

Wiele osób uważa, że ​​skoro uzyskali negatywny wynik testu na koronawirusa, oznacza to, że są w jakiś sposób oczyszczeni z wirusa, co jest oczywiście szaleństwem.

Testy COVID-19 zapewniają obraz wszystkiego do momentu testu. Nadal możesz zarazić się wirusem, gdy tylko opuścisz miejsce, w którym przeprowadzany był test.

• Wszystkie testy na koronawirusa są takie same

Istnieją różne rodzaje testów na koronawirusa, z których najdokładniejszym jest test PCR, który służy do wykrywania materiału genetycznego wirusa i może potrwać nawet kilka tygodni na otrzymanie wyniku, z powodu ilości przeprowadzanych testów.

Istnieje również test antygenowy, który wykrywa określone białka na powierzchni wirusa. Ten drugi jest tańszy i szybszy, ale istnieje 30% szans na fałszywy wynik.

• Możesz poddać się testowi w dowolnym momencie po ekspozycji na wirusa

To jest dość skomplikowane do wyjaśnienia, ale ponieważ wirus rozwija się w twoim systemie przez kilka dni, możliwe jest wykonanie testu wkrótce po ekspozycji i uzyskanie negatywnego wyniku, podczas gdy choroba cały czas rozwija się w naszym organizmie.

„Okres inkubacji wirusa wynosi od czterech do 14 dni, a większość ludzi rozwija objawy około pięciu do sześciu dni po infekcji” – wyjaśnia dr Sunitha D. Posina.

Dlatego urzędnicy służby zdrowia proszą o poddanie się kwarantannie przez 14 dni po uzyskaniu negatywnego wyniku, jeśli planujesz odwiedzić krewnych lub spędzić czas z przyjaciółmi. Aby uzyskać dokładny odczyt, najlepiej poczekać, aż wystąpią objawy, a następnie wykonać test.

• Brak objawów, brak testu

Chociaż zrozumiałe jest unikanie testu, jeśli nie jest to konieczne, ważne jest, aby osoby, które uważają, że były narażone na działanie wirusa, zostały przetestowane. Testy te pomagają rządowi uzyskać dokładny obraz pandemii, a także zmniejszą ryzyko narażenia innych, ponieważ możesz cierpieć na chorobę bezobjawowo.

• Dzieci nie muszą się testować

Nawet jeśli dzieci są mniej podatne na COVID-19, nadal mogą rozprzestrzeniać wirusa. Podczas gdy dzieci są mniej podatne na rozprzestrzenianie wirusa w taki sam sposób, jak dorośli – wobec dzieci stosuje się również bardziej pobłażliwe środki sanitarne. Dzieci rzadziej myją ręce i w większości przypadków nie muszą nosić maski.

Skonsultuj się z lekarzem i omów najlepsze rozwiązanie w zależności od przypadku oraz wieku Twojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.