Poradnik Jak Zasypiać Szybciej


sklep z nasionami marihuany

Pięć wskazówek, które pomogą ci szybciej zasnąć.

Łatwe zasypianie bez wysiłku jest wspaniałe, ale czasami łatwiej to powiedzieć niż zrobić.

Chodzenie do łóżka jest niesamowite dla każdego, kto ukończył 15 rok życia. Kiedy pokusa nie spania zostanie przytłumiona przez to, jak cudowna jest utrata przytomności na długie okresy czasu, drzemka i całonocny odpoczynek to rzeczy, które są w pewnym sensie bezcenne.

Niestety, im jesteś starszy, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz mieć problemy ze snem, czy to z powodu napiętego harmonogramu, czy niespokojnego umysłu.

Bez względu na to, czy masz problemy ze snem, czy masz regularny harmonogram snu, wszyscy możemy skorzystać ze wskazówek, jak zasypiać łatwiej i szybciej. Sen to cykl, podobnie jak problemy ze snem; im dłużej leżysz w łóżku, tym bardziej prawdopodobne jest, że stanie się to w kolejne noce. Sen jest również czymś, na co może wpływać wszystko, od stanu umysłu, po zdrowie fizyczne i wszystko co się dzieje na świecie.

Nawet jeśli wiemy, jak dobry i pomocny jest sen, łatwo o tym zapomnieć. Sen pomaga naszemu ciału usuwać toksyny, które gromadzą się w naszych systemach, pomaga utrwalić wspomnienia i odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu depresji, wysokiemu ciśnieniu krwi, cukrzycy i nie tylko.

Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci szybciej zasnąć:

• Chodzi o higienę snu

Higienę snu można opisać jako rytuał, który wykonujesz przed pójściem spać. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą napić się kawy o 21:00 i spać jak skała, większość z nas nie może sobie na to pozwolić.

Spróbuj ustalić rutynę przed snem, która będzie ci pasować (tak samo jak poranną rutynę). Wykonuj te same czynności każdego wieczoru, na przykład branie prysznica, mycie zębów i tak dalej.

• Ogranicz drzemki

Drzemki są niesamowite, zapewniając południową dawkę energii, która może pomóc w pomyślnym zakończeniu dnia.

Ale jeśli masz problemy ze snem w nocy, ważne jest, aby ustalić priorytety i zdać sobie sprawę, że sen w nocy jest ważniejszy niż sen w dzień, zapewniając więcej korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Jeśli nie możesz sobie poradzić bez drzemek, ogranicz je do 30 minut.

• Kontroluj użycie swojej elektroniki

Wiele osób lubi kłaść się spać po sprawdzeniu telefonu lub może z włączonym telewizorem w tle, który ich usypia. Chociaż jest to skuteczne i może nawet stać się częścią rutyny przed snem, światło z urządzeń elektrycznych może sygnalizować twojemu ciału, aby nie zasnęło. Ogranicz użycie elektroniki na godzinę przed snem.

• Ogranicz kofeinę i alkohol

Pandemia zniszczyła nasze rutyny, zmuszając wielu z nas do pracy w domu i eliminując nasze regularne harmonogramy, które wyraźnie wyznaczały dni powszednie i weekendy.

Dzięki pandemii często pijemy wypić kawę i alkohol o dziwnych porach dnia, co sprawia, że nasze ciała nie wiedzą co się dzieje. Chociaż alkohol może sprawić, że poczujemy się senni, trudno jest zasnąć oraz spać głęboko. Zminimalizuj spożycie kawy w ciągu dnia i spróbuj ustawić kilka zasad, jeśli chodzi o alkohol.

• Porozciągaj się przed snem

Fizyczny ruch to miecz obosieczny, jeśli chodzi o sen. Podczas gdy energiczny ruch przed snem może sprawić, że poczujesz się przebudzony, lekkie rozciąganie może zachęcić do głębokiego oddychania, relaksu i głębokiego połączenia z ciałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.