Czy Istnieje Alergia Na Marihuanę?


sklep z nasionami marihuany

Czy istnieje alergia na marihuanę i jak rozpoznać jej symptomy?

Odkąd konopie zyskały na świecie coraz większą popularność, zarówno do celów rekreacyjnych, jak i medycznych, na całym świecie odnotowano więcej rejestrów alergii na konopie indyjskie.
Tak, tak jak w przypadku każdej rośliny lub kwiatu, również na marihuanę może wystąpić reakcja alergiczna. Według Amerykańskiej Akademii Alergii, Astmy i Immunologii, u człowieka może rozwinąć się alergia lub reakcja alergiczna na konopie indyjskie po kontakcie z rośliną w następujący sposób:

• palenie marihuany,
• dotykanie marihuany,
• jedzenie marihuany,
• wdychanie pyłków unoszących się w powietrzu.

W rzeczywistości badania na ten temat sugerują, że odmiany o genetyce sativa mogą być szczególnie alergiczne niż inne, i że osoby z alergią na koty, pleśń, roztocza lub rośliny są bardziej narażone na rozwój alergii na marihuanę.

1. Objawy alergii na marihuanę.

Jeśli to czytasz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że u Ciebie lub Twojego bliskiego krewnego wystąpiły objawy alergii na marihuanę. Alergia na konopie indyjskie może wyglądać bardzo podobnie do innych powszechnych alergii, z objawami podobnymi do alergii sezonowej.
Oznaki i objawy alergii na konopie indyjskie obejmują:

• suchy kaszel,
• ból,
• swędzenie
• mdłości
• przekrwienie nosa,
• katar,
• kichanie,
• swędzenie oczu,
• zaczerwienienie lub łzawienie oczu,
• suchość skóry,
• pokrzywkę.

Upewnij się, że jeśli masz którykolwiek z tych objawów, sprawdziłeś, czy nie są one spowodowane czynnikami zewnętrznymi innymi niż marihuana i czy nie pomyliłeś konopi indyjskich ze źródłem alergii. Wreszcie, ciężka alergia na marihuanę może powodować niezbyt powszechną reakcję alergiczną zwaną anafilaksją. Rozpoznanie objawów anafilaksji jest ważne, ponieważ może to być stan zagrażający życiu i pojawia się w ciągu pierwszych sekund lub minut po ekspozycji na alergeny. Objawy anafilaksji obejmują:

• trudności w oddychaniu,
• zawroty głowy i omdlenia,
• swędzenie i zaczerwienienie skóry,
• niskie ciśnienie krwi,
• nudności i wymioty,
• obrzęk języka lub gardła,
• słaby i szybki puls.

W przypadku braku pomocy na czas reakcja anafilaktyczna może prowadzić do śpiączki lub nawet śmierci, dlatego pilna pomoc lekarska jest niezbędna, jeśli u Ciebie lub innej osoby wystąpi którykolwiek z powyższych objawów.

2. Po jakim czasie pojawiają się objawy alergii na marihuanę?

Oznaki i objawy alergii na marihuanę mogą pojawić się natychmiast po kontakcie z rośliną lub w ciągu następnych 20–30 minut po ekspozycji na roślinę. Jednakże w innych przypadkach objawy mogą zacząć się pojawiać dopiero po godzinie lub dłużej, w zależności od sposobu spożycia. Zwykle, jeśli dana osoba przyjmowała marihuanę doustnie, na przykład w postaci artykułów spożywczych lub tabletek z konopi indyjskich, objawy alergii staną się widoczne po dłuższym czasie. Po zauważeniu objawów, aby zapobiec ich pogorszeniu, należy natychmiast oddalić się od rośliny, przestać jej dotykać i spożywać.

3. Ryzyko pojawienia się alergii.

Oprócz anafilaksji, główne ryzyko związane z alergią na konopie indyjskie wiąże się z rozwojem reaktywności krzyżowej z innymi alergenami. Reaktywność krzyżowa ma miejsce, gdy białka rośliny marihuany, takie jak pyłek, przypominają białka innej rośliny. Kiedy to nastąpi, może wystąpić reakcja alergiczna, gdy dana osoba wejdzie w kontakt z podobnymi białkami w innym miejscu.

Alergia na konopie indyjskie może powodować reakcję krzyżową, powodując inne reakcje alergiczne. Niektóre produkty spożywcze zawierające białka przypominające białka konopi indyjskich, które mogą w związku z tym powodować reakcje alergiczne u osób, u których rozwinęła się alergia na marihuanę, obejmują orzechy, takie jak migdały i kasztany; oraz owoce i warzywa, takie jak jabłka, banany, grejpfruty, brzoskwinie, pomidory i bakłażany.

4. Leczenie alergii na marihuanę.

W tej chwili nie są dostępne żadne formalne metody leczenia alergii na konopie indyjskie. Żadne leki dostępne na rynku nie są przeznaczone bezpośrednio do leczenia takiego schorzenia, można jednak zażywać leki przeciwhistaminowe, aby złagodzić objawy i dyskomfort wywołany alergią. Niektóre rodzaje alergii na pyłki należy leczyć przepisanym na receptę zastrzykiem alergizującym, który zmniejsza uczulenie na alergeny obecne w danej substancji. Jednak nadal nie ma zastrzyków alergicznych przeznaczonych specjalnie dla uczulenia na marihuanę, więc przed wypróbowaniem różnych leków skonsultuj się z lekarzem.

Ze względu na brak możliwości leczenia alergii na konopie indyjskie, osoby wykazujące objawy tej choroby powinny starać się unikać kontaktu z rośliną. Oznacza to, że nie wolno palić ani jeść produktów z marihuaną, a nawet dotykać roślin ani żadnych środków stosowanych miejscowo, aby zapobiec objawom alergii.
Jeśli dana osoba wykazała ciężką alergię na konopie indyjskie, taką jak objawy anafilaksji, powinna zawsze mieć przy sobie zastrzyk epinefryny na wypadek przypadkowego narażenia.

Podsumowanie

Alergię na konopie indyjskie można uznać za alergię raczej nową lub nową w tym sensie, że wciąż jest wiele do odkrycia na ten temat. Dlatego też, jeśli zauważyłeś którykolwiek z powyższych objawów, pamiętaj o zwróceniu na niego uwagi i podjęciu działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.