Cannabis Może Zmniejszać Zapotrzebowanie Na Leki 

Cannabis Może Zmniejszać Zapotrzebowanie Na Leki  420THC.pl, 420Polska

Izraelskie badanie wykazało, że konopie indyjskie mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na inne leki.

Ostatnie badanie kliniczne przeprowadzone przez Soroka University Medical Center i izraelską firmę zajmującą się medyczną marihuaną Tikun Olam-Cannbit (TASE:TKUN) wykazało obiecujące wyniki, zwłaszcza w leczeniu zespołu stresu pourazowego (PTSD), donosi Jerusalem Post.

Badania nad konopiami indyjskimi nieustannie osiągają niesamowite nowe wyżyny, a najnowsze badania potwierdzają to, co wielu z nas już wie… że używanie marihuany może zminimalizować zapotrzebowanie na inne leki na receptę.

Badanie zostało sfinansowane przez Tikun Olam-Cannbit i było prowadzone przez kilka lat. Naukowcy przebadali 8500 dorosłych mężczyzn i kobiet w wieku średnio 54,6 lat i podali im szczepy wyhodowane przez firmę. Duża liczba pacjentów leczonych konopiami indyjskimi zaprzestała lub zmniejszyła dawki opioidów o 52%, leków przeciwpsychotycznych o 36,9%, leków przeciwpadaczkowych o 35,7% oraz leków nasennych i uspokajających o 35,3%.

Ogólnie ponad dwie trzecie pacjentów zgłosiło „co najmniej umiarkowaną poprawę bez poważnych skutków ubocznych, a około połowa stwierdziła, że ​​ich „jakość życia poprawiła się w czasie leczenia”. W sumie 90,8% leczonych pacjentów z zespołem stresu pourazowego zostało sklasyfikowanych jako sukces terapeutyczny po sześciu miesiącach”. Inne korzyści obejmowały znaczne zmniejszenie wybuchów wściekłości, poprawę niepokoju i mniejszą częstość problemów trawiennych i związanych ze snem.

„W przeszłości wykazaliśmy już, że leczenie produktami z marihuany łagodzi objawy i poprawia jakość życia pacjentów” – powiedział Lihi Bar-Lev Schleider, szef działu badań i rozwoju firmy. „Po raz pierwszy przeprowadzono dogłębną, zorganizowaną i systematyczną analizę dużej ilości danych na bardzo dużej grupie pacjentów, w której bez uprzedzeń zbadano efekt leczenia dla różnych wskazań”.

W grudniu ubiegłego roku Tikun Olam-Cannbit i Teva Pharmaceuticals podpisały umowę o wyłącznej i wzajemnej współpracy, w ramach której produkty z konopi medycznych Tikun Olam będą dystrybuowane przez Teva Pharmacueticals w całym Izraelu i Autonomii Palestyńskiej.

„Arena medycznej marihuany rozwija się i jest profesjonalizowana w Izraelu w zawrotnym tempie, a w Izraelu i na całym świecie jest na nią większa otwartość” – powiedział Yossi Ofek, dyrektor generalny Teva Israel. „Dzisiaj dla wielu przedstawicieli branży farmaceutycznej i społeczności medycznej jest jasne, że stosowanie olejów produkowanych z określonych odmian marihuany może zapewnić dodatkowe opcje leczenia i odpowiedzieć na niezaspokojone potrzeby medyczne pacjentów. Nie mam wątpliwości, że medyczne oleje z konopi indyjskich produkowane przez Cannbit-Tikun Olam – zgodnie z wysokimi standardami jakości i bezpieczeństwa Teva – pomogą nam zrealizować nasz cel, jakim jest poprawa życia pacjentów”.

Historia Izraela z badaniami nad konopiami

Żaden kraj na świecie nie jest bardziej znany z badań nad konopiami indyjskimi niż Izrael. Nie tylko jest to naród, od którego wszystko się zaczęło, ale nadal torują drogę swoimi współczesnymi wysiłkami badawczymi. Na początku lat 60. izraelski naukowiec i profesor uniwersytetu, Raphael Mechoulam, po raz pierwszy zidentyfikował i wyizolował tetrahydrokannabinol (THC) z rośliny konopi. Jego odkrycie zapoczątkowało rewolucję w medycynie konopi i pomogło zmienić sposób, w jaki cały świat postrzegał tę roślinę. Dziś Mechoulam jest prezesem Multidyscyplinarnego Centrum Badań nad Kannabinoidami na Hebrajskim Uniwersytecie w Jerozolimie, gdzie kieruje zespołem naukowców, którzy wciąż odkrywają liczne korzyści medyczne związane z setkami związków, które zostały znalezione w konopiach indyjskich. Otrzymał miliony w grantach na opracowanie terapii opartych na konopiach indyjskich dla agresywnych form raka, a niedawno otrzymał nagrodę Technion Harvey za swoją pracę w tej dziedzinie.

Do 2017 roku wiele osób w branży nadało Izraelowi przydomek „Ziemia Święta” dla medycznej marihuany; nadal znany jako międzynarodowe centrum dla niektórych z najbardziej zaawansowanych naukowców i badaczy w branży i jest jednym z niewielu krajów na świecie, w którym lekarze przepisują leki na bazie konopi z pewną regularnością.

Podsumowanie

Izrael nie jest obcy badaniom nad konopiami indyjskimi, a te dane są tylko najnowszymi z wielu innych badań dotyczących konopi indyjskich i uzależnień, PTSD, redukcji leków oraz ogólnego zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Jak na razie terapie na bazie konopi okazały się skuteczne we wszystkich wyżej wymienionych obszarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.