Cannabis Może Zmniejszać Zapotrzebowanie Na Leki 


sklep z nasionami marihuany

Izraelskie badanie wykazało, że konopie indyjskie mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na inne leki.

Ostatnie badanie kliniczne przeprowadzone przez Soroka University Medical Center i izraelską firmę zajmującą się medyczną marihuaną Tikun Olam-Cannbit (TASE:TKUN) wykazało obiecujące wyniki, zwłaszcza w leczeniu zespołu stresu pourazowego (PTSD), donosi Jerusalem Post.

Badania nad konopiami indyjskimi nieustannie osiągają niesamowite nowe wyżyny, a najnowsze badania potwierdzają to, co wielu z nas już wie… że używanie marihuany może zminimalizować zapotrzebowanie na inne leki na receptę.

Badanie zostało sfinansowane przez Tikun Olam-Cannbit i było prowadzone przez kilka lat. Naukowcy przebadali 8500 dorosłych mężczyzn i kobiet w wieku średnio 54,6 lat i podali im szczepy wyhodowane przez firmę. Duża liczba pacjentów leczonych konopiami indyjskimi zaprzestała lub zmniejszyła dawki opioidów o 52%, leków przeciwpsychotycznych o 36,9%, leków przeciwpadaczkowych o 35,7% oraz leków nasennych i uspokajających o 35,3%.

Ogólnie ponad dwie trzecie pacjentów zgłosiło „co najmniej umiarkowaną poprawę bez poważnych skutków ubocznych, a około połowa stwierdziła, że ​​ich „jakość życia poprawiła się w czasie leczenia”. W sumie 90,8% leczonych pacjentów z zespołem stresu pourazowego zostało sklasyfikowanych jako sukces terapeutyczny po sześciu miesiącach”. Inne korzyści obejmowały znaczne zmniejszenie wybuchów wściekłości, poprawę niepokoju i mniejszą częstość problemów trawiennych i związanych ze snem.

„W przeszłości wykazaliśmy już, że leczenie produktami z marihuany łagodzi objawy i poprawia jakość życia pacjentów” – powiedział Lihi Bar-Lev Schleider, szef działu badań i rozwoju firmy. „Po raz pierwszy przeprowadzono dogłębną, zorganizowaną i systematyczną analizę dużej ilości danych na bardzo dużej grupie pacjentów, w której bez uprzedzeń zbadano efekt leczenia dla różnych wskazań”.

W grudniu ubiegłego roku Tikun Olam-Cannbit i Teva Pharmaceuticals podpisały umowę o wyłącznej i wzajemnej współpracy, w ramach której produkty z konopi medycznych Tikun Olam będą dystrybuowane przez Teva Pharmacueticals w całym Izraelu i Autonomii Palestyńskiej.

„Arena medycznej marihuany rozwija się i jest profesjonalizowana w Izraelu w zawrotnym tempie, a w Izraelu i na całym świecie jest na nią większa otwartość” – powiedział Yossi Ofek, dyrektor generalny Teva Israel. „Dzisiaj dla wielu przedstawicieli branży farmaceutycznej i społeczności medycznej jest jasne, że stosowanie olejów produkowanych z określonych odmian marihuany może zapewnić dodatkowe opcje leczenia i odpowiedzieć na niezaspokojone potrzeby medyczne pacjentów. Nie mam wątpliwości, że medyczne oleje z konopi indyjskich produkowane przez Cannbit-Tikun Olam – zgodnie z wysokimi standardami jakości i bezpieczeństwa Teva – pomogą nam zrealizować nasz cel, jakim jest poprawa życia pacjentów”.

Historia Izraela z badaniami nad konopiami

Żaden kraj na świecie nie jest bardziej znany z badań nad konopiami indyjskimi niż Izrael. Nie tylko jest to naród, od którego wszystko się zaczęło, ale nadal torują drogę swoimi współczesnymi wysiłkami badawczymi. Na początku lat 60. izraelski naukowiec i profesor uniwersytetu, Raphael Mechoulam, po raz pierwszy zidentyfikował i wyizolował tetrahydrokannabinol (THC) z rośliny konopi. Jego odkrycie zapoczątkowało rewolucję w medycynie konopi i pomogło zmienić sposób, w jaki cały świat postrzegał tę roślinę. Dziś Mechoulam jest prezesem Multidyscyplinarnego Centrum Badań nad Kannabinoidami na Hebrajskim Uniwersytecie w Jerozolimie, gdzie kieruje zespołem naukowców, którzy wciąż odkrywają liczne korzyści medyczne związane z setkami związków, które zostały znalezione w konopiach indyjskich. Otrzymał miliony w grantach na opracowanie terapii opartych na konopiach indyjskich dla agresywnych form raka, a niedawno otrzymał nagrodę Technion Harvey za swoją pracę w tej dziedzinie.

Do 2017 roku wiele osób w branży nadało Izraelowi przydomek „Ziemia Święta” dla medycznej marihuany; nadal znany jako międzynarodowe centrum dla niektórych z najbardziej zaawansowanych naukowców i badaczy w branży i jest jednym z niewielu krajów na świecie, w którym lekarze przepisują leki na bazie konopi z pewną regularnością.

Podsumowanie

Izrael nie jest obcy badaniom nad konopiami indyjskimi, a te dane są tylko najnowszymi z wielu innych badań dotyczących konopi indyjskich i uzależnień, PTSD, redukcji leków oraz ogólnego zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Jak na razie terapie na bazie konopi okazały się skuteczne we wszystkich wyżej wymienionych obszarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.