Związek Między Marihuaną i Kofeiną


sklep z nasionami marihuany

Wiele osób lubi wypić filiżankę kawy w towarzystwie jointa lub espresso. Ale dlaczego tak jest? Jaki jest związek między kawą a marihuaną, który łączy te dwie rzeczy? Dzięki Amsterdamowi „kawiarnia” to eufemizm dla sklepów z konopiami indyjskimi w Europie. To mówi o trwałym związku między marihuaną a kofeiną. Rzeczywiście, już w 1857 roku dr John Bell zauważył, że kawa wzmacnia działanie marihuany. W ciągu ostatnich dziesięciu lat naukowcy badali związek między konopiami indyjskimi a kofeiną, a krótkie podsumowanie brzmi: jest to skomplikowane. Zrobiliśmy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby to dla Ciebie sprowadzić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o aktualnym stanie badań nad tym kultowym duetem oraz o tym, dlaczego kofeina i konopie indyjskie tak dobrze łączą się ze sobą.

Kofeina i konopie indyjskie: kluczem może być dopamina

Kofeina wywiera swoje działanie działając jako antagonista receptorów adenozynowych. Adenozyna jest neurotransmiterem hamującym, co oznacza, że ​​może hamować uwalnianie innych neuroprzekaźników i zmniejszać aktywność odpowiednich komórek mózgowych.

Kiedy dana osoba jest przytomna i czujna, poziom adenozyny w naszym ośrodkowym układzie nerwowym jest niski. Jednak z czasem poziom wzrasta, przyczyniając się do uczucia senności poprzez hamowanie uwalniania neuroprzekaźników, takich jak dopamina i norepinefryna. Blokując działanie adenozyny, kofeina zwiększa uwalnianie dopaminy i noradrenaliny, co wyjaśnia pobudzające działanie kofeiny.

Wiadomo również, że ostre spożycie THC zwiększa uwalnianie dopaminy (podczas gdy długotrwałe spożycie może w rzeczywistości „stępić” układ dopaminy). Dopamina jest neuroprzekaźnikiem zaangażowanym w układ nagrody znajdujący się w mózgu.

Zwiększenie poziomu dopaminy jest mechanizmem stojącym za wieloma satysfakcjonującymi działaniami wielu narkotyków, takich jak kokaina, amfetamina i – jak się okazuje – konopie indyjskie i kofeina.

Tak więc może się zdarzyć, że spożywanie kofeiny razem z konopiami indyjskimi zwiększa wpływ każdej substancji na układ nagrody w mózgu. Może to stanowić częściowe wyjaśnienie trwałej popularności tego połączenia.

Jak kofeina wzmacnia działanie THC

Włoskie badanie z 2009 roku wykazało, że myszy narażone na długotrwałe działanie kofeiny „uwrażliwiały synapsy GABA-ergiczne na presynaptyczny efekt stymulacji receptora kannabinoidowego CB1”. Mówiąc prostym językiem, długotrwałe stosowanie kofeiny sprawiło, że niektóre regiony układu nerwowego myszy były bardziej wrażliwe na kannabinoidy, takie jak THC.
interesujący związek od ponad stu lat.
Efekty nie były trwałe, więc po usunięciu kofeiny z wody pitnej myszy ich reakcja na kannabinoidy powoli wracała do normy. Dr Rossi i jego zespół doszli do wniosku, że układ endokannabinoidowy może odgrywać rolę w psychoaktywnym działaniu kofeiny i jej zdolności do łagodzenia stresu.

Zwiększanie działania THC: nie zawsze jest to dobre?

W 2012 roku National Institute of Drug Abuse w Baltimore zbadało połączony wpływ THC i kofeiny na pamięć roboczą. Wiadomo, że THC powoduje deficyty pamięci krótkotrwałej, podczas gdy kofeina łagodzi niektóre deficyty pamięci. Zatem rozsądne jest założenie, że kofeina może pomóc złagodzić deficyty pamięci wywołane przez THC. Jednak nie to pokazały wyniki. W rzeczywistości, nawet mała dawka THC po połączeniu z kofeiną, sprawiła, że pamięć u szczurów była „znacznie upośledzona”. Autorzy zasugerowali, że wyniki mogą mieć związek z wpływem kofeiny na sygnalizację kannabinoidową w hipokampie, czyli obszarze mózgu zaangażowanym w tworzenie nowych wspomnień.

Kofeina i jej wpływ na metabolizm endokannabinoidów

W badaniu na ludziach z 2018 roku wykorzystano zaawansowane techniki profilowania metabolicznego, aby zbadać wpływ kawy na metabolizm człowieka. Naukowcy odkryli, że długotrwałe spożywanie 4-8 filiżanek kawy wpływa na metabolizm człowieka na dziesiątki sposobów. Jeden z najciekawszych efektów odnotowanych w badaniu dotyczył układu endokannabinoidowego.

W szczególności codzienne spożywanie kawy zmniejszyło poziom metabolitów endokannabinoidów u badanych.

Może to wskazywać na obniżenie poziomu endokannabinoidów w organizmach osób pijących kawę. Kolejny czynnik, o którym wiadomo, że obniża poziom endokannabinoidów w naszym ciele: stres. Biorąc to pod uwagę, naukowcy zasugerowali, że przewlekłe spożywanie kawy może spowodować podobny spadek, wystawiając nasz organizm na długotrwały stres o niskim poziomie. Co to oznacza dla skutków marihuany i kofeiny, wciąż nie jest jasne; ludzki metabolizm jest tak ezoteryczny, jak źle rozumiany.

Ponadto, naukowcy nie mogli być pewni, że za badanym wpływem na metabolizm człowieka stoi kofeina.

Podobnie jak konopie, kawa zawiera wiele aktywnych składników. Czy to możliwe, że zmniejszając poziom endokannabinoidów w naszym organizmie, kofeina sprawia, że ​​kannabinoidy z konopi są przyjemniejsze lub bardziej atrakcyjne? Subiektywnie konsumenci mogą powiedzieć tak, ale badania pozostają niejasne.

Podsumowanie

Subiektywne dowody dostępne do tej pory wydają się potwierdzać ideę synergistycznego efektu między kofeiną a konopiami indyjskimi. Do tej pory ta zależność nie jest jednak w pełni zrozumiała, a naukowcy wciąż badają dokładne efekty tej kombinacji.

Jednak jasne jest, że jednoczesne spożywanie konopi indyjskich i kofeiny powoduje inną reakcję niż spożywanie jednego z nich osobno. Zarówno marihuana, jak i kofeina mają różne efekty w zależności od dawki i stosowania krótkoterminowego i długotrwałego. Tak więc dokładnie, jak to połączenie wpłynie na ciebie będzie zależeć od wielu czynników.

Niektórzy konsumenci uważają, że marihuana i kofeina to trochę za dużo, ponieważ czują się roztrzęsieni i niespokojni. Dla innych połączenie tych dwóch elementów tworzy magiczną kombinację, która zwiększa skupienie, energię, kreatywność i motywację. Trwała popularność tej pary jest wystarczającym dowodem na to, że wielu konsumentów konopi nadal znajduje wartość w tej kombinacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.