Uprawa Hydroponiczna w Domu


sklep z nasionami marihuany

Dużo rozmawialiśmy o zawiłościach uprawy w glebie – jak przygotować glebę, kiedy podlewać rośliny, dlaczego sadzenie roślin towarzyszących świetnie sprawdzi się do zwalczania szkodników – ale jednym z tematów, których nie poruszyliśmy, jest alternatywna metoda uprawy, zwana hydroponika. Ta oparta na wodzie praktyka kultywacji jest świetna z wielu powodów i nie jest tak onieśmielająca, jak się to wydaje.

Co to jest hydroponika?

Hydroponika to praktyka uprawy bez gleby, która wykorzystuje bogatą w składniki odżywcze wodę o zrównoważonym pH do uprawy roślin. Technika ta jest szczególnie korzystna dla osób z ograniczoną przestrzenią, ponieważ nie wymaga dużej ilości gleby do wzrostu i ekspansji korzeni. Inne zalety uprawy hydroponicznej obejmują szybszy okres wzrostu, większe zbiory i mniejszą ingerencję szkodników i chwastów.

Rośliny mogą łatwiej wchłaniać składniki odżywcze w uprawie hydroponicznej, ponieważ składniki odżywcze są dostarczane bezpośrednio do korzeni roślin. Może to być świetna rzecz i daje roślinom dokładnie to, czego potrzebują, kiedy tego potrzebują, zamiast zmuszać je do „szukania” składników odżywczych w glebie. Dzięki temu rośliny mogą wykorzystywać swoją energię do wzrostu dużych rozmiarów i tworzenia pięknych pąków, jednak może to również okazać się wyzwaniem w przypadku braku równowagi składników odżywczych.

Konopie uprawiane hydroponicznie wykazują oznaki spalania składników odżywczych znacznie szybciej niż rośliny uprawiane w glebie i muszą być szybko rektyfikowane. Najlepszym sposobem zwalczania problemów ze składnikami odżywczymi w uprawie hydroponicznej jest przepłukanie chorych roślin świeżą wodą (upewnij się, że równowaga pH wynosi od 5,5 do 6,5 za pomocą pasków testowych i roztworu równoważącego pH), a następnie ponownie umieść je w wodzie o niższej zawartości składników odżywczych.

Niezbędne materiały do ​​uprawy hydroponicznej

Przygotowanie hydroponicznej uprawy w domu jest łatwe, używając tylko kilku tanich materiałów, z których pierwszym jest wodoodporna wanna (jak plastikowa torba z pokrywką), którą można kupić za około 50 złotych w lokalnym domu towarowym. Będziesz także potrzebował specjalnych doniczek hydroponicznych zwanych doniczkami netto o średnicy od czterech do sześciu cali, a także podłoża do uprawy, które zapewni wsparcie, z których oba można kupić w lokalnym sklepie z artykułami ogrodniczymi lub w internecie. U tych dystrybutorów można również kupić specjalne hydroponiczne składniki odżywcze (w zasadzie standardowe 3-3-3 plus dodatkowe mikroelementy).

Będziesz także potrzebować pompy powietrza do natlenienia wody lub pompy zanurzeniowej, która rozpyli wodę bezpośrednio na korzenie roślin.
Są one ważne, ponieważ zapewniają, że korzenie roślin otrzymają dużo tlenu, aby zapobiec gniciu korzeni i poprawić ich wzrost. Niezależnie od tego, czy wybierzesz pompę powietrzną, czy pompę wodną, ​​pamiętaj tylko, że pompa powietrza wymaga, aby korzenie rośliny były częściowo zanurzone w wodzie, podczas gdy pompa wodna wymaga, aby korzenie były zawieszone w powietrzu, podczas gdy woda stale się rozpyla.

Światła

Na koniec określ najlepsze światła do uprawy dla Twojej przestrzeni i budżetu, jeśli zdecydujesz się na uprawę w pomieszczeniu. To oczywiście oprócz nasion lub klonów konopi indyjskich, należy jednak pamiętać, że podczas uprawy hydroponicznej klony mają tendencję do osiągania lepszych wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.