Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Zbiorach


sklep z nasionami marihuany

Wszystko co musisz wiedzieć o zbiorach marihuany.

Zbieranie roślin konopi to nie tylko precyzyjna praca, ale także bardzo ważna kwestia. Bo kiedy dokładnie ma odbyć się zbiór? Jeśli zbierzesz zbyt wcześnie, wpłynie to na działanie pąków. Czy zbierasz za późno? Wtedy pojawiają się wszelkiego rodzaju inne problemy, takie jak zgnilizna wierzchołkowa lub fakt, że rośliny same się zapylają. Właściwy czas podczas zbiorów jest naprawdę bardzo ważny. Czytaj dalej i dowiedz się wszystkiego o zbiorach.

Zbieranie roślin konopi

Czas zbiorów to oczywiście najbardziej ekscytujący moment w całym cyklu wzrostu Twojej rośliny. Po to zrobiłeś to wszystko, przez te wszystkie tygodnie pielęgnacji, podlewania, optymalizacji składników odżywczych i nie tylko. W końcu nadszedł czas, aby to się naprawdę stało, ale kiedy dokładnie musisz zacząć? Jak wspomniano, zbyt wczesne lub zbyt późne zbiory mogą mieć duży wpływ na siłę twoich kwiatów, dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, kiedy jest czas zbiorów. W ostatniej fazie cyklu życia Twojej rośliny wiele może się jeszcze nie udać, więc uważaj! Na początek ważne jest, aby zaplanować, co zrobisz ze swoimi pąkami, jaki jest twój cel? Czytaj dalej, aby dokładnie określić, kiedy zbierzesz swoje rośliny.

Jak określić właściwy czas na zebranie pięknych roślin konopi?

Cóż, jest na to kilka metod. Po pierwsze, możesz określić, czy nadszedł czas zbiorów, przyglądając się bardzo uważnie kolorowi włosków. Trichomy to małe gruczoły na szczytach kwiatów twoich roślin. Trichomy zawierają żywicę i to dzięki nim możesz określić czy jest to odpowiedni czas na zbiory. Musisz się im dokładnie przyjrzeć. Możesz użyć lupy, taka podręczna lupa jest w porządku. To, na co należy zwrócić uwagę, to kolor. Czy połowa ma kolor bursztynowy? A druga połowa to czysty kolor? To oznacza, że nadszedł czas żniw. Ustalenie, czy jest to czas zbiorów na podstawie koloru, jest najbardziej niezawodną metodą. Nie wszystkie trichomy muszą mieć ten sam bursztynowy kolor, więc nie czekaj, aż tak się stanie. Jeśli poczekasz, aż wszystkie będą miały ten kolor, twoje pąki stracą dużo CBN i THC.

Lepiej jednak zbierać plony trochę za późno niż za wcześnie. Jeśli zbierzesz wcześnie, szczyty kwiatów nie są jeszcze w pełni rozwinięte i mają słabsze efekty. Mogą istnieć powody, aby zbierać trochę wcześniej. Załóżmy, że odkryłeś pleśń lub szkodniki zagrażają twojej roślinie, wtedy w niektórych przypadkach lepiej zbierać plony wcześnie. Ale w rzeczywistości jest to bardziej sposób na ochronę rośliny przed gorszymi rzeczami.

Możliwe jest również, że pędy innych roślin rosną naprzeciw siebie, co nie jest dobre dla roślin. Wtedy lepiej zbieraj. Tak naprawdę można przeprowadzać zbiory od momentu pojawienia się pąków na roślinach. Ale jeśli są jeszcze bardzo młode, mają bardzo niską zawartość kannabinoidów. Dlatego zawsze unikaj przedwczesnych zbiorów. Zrób to tylko wtedy, gdy nie ma innych opcji.

Ale co się stanie, jeśli zbierzesz zbyt późno? Cóż, wtedy zbierasz rośliny po idealnym momencie szczytowym, a wtedy zawartość THC będzie niższa. Wielu hodowców chce jak najwyższej zawartości THC, więc określenie odpowiedniego czasu zbiorów jest bardzo ważne. Nie tylko zbyt wczesne zbiory posiadają wady. Im bardziej dojrzała roślina, tym silniejszy zapach terpenów. Ale jeśli będziesz czekać zbyt długo, aromat i smak bardzo szybko ulegną zmniejszeniu. Istnieje również duża różnica w haju, który powodują twoje pąki. Haj nie jest tak inspirujący i podnoszący na duchu przy późnych zbiorach, ale wprowadza cię w „powolny” i upalony stan bycia. Jeśli miałbyś uprawiać odmianę sativa i chciałbyś ją zebrać zbyt późno, efekt byłby bardziej podobny do indica. Są oczywiście osoby, którym zależy na wysokim poziomie CBD. Moment zbioru jest zatem bardzo ważny i musisz sam zdecydować, kiedy ten moment nadejdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.