Etapy Rozwoju Roślin Marihuany


sklep z nasionami marihuany

Uprawa marihuany w domu do użytku medycznego lub rekreacyjnego to sama przyjemność, dopóki nie będziesz cierpliwie czekać na odpowiedni moment, aby zmienić harmonogram oświetlenia, dostosować temperaturę lub zmienić roztwór składników odżywczych.

Ważne jest, aby zrozumieć różne etapy cyklu życia rośliny marihuany, gdy rośnie i dojrzewa, aby wytworzyć użyteczny kwiat. Roślina konopi indyjskich ma różne etapy rozwoju, od kiełkowania nasion przez sadzonkę, fazę wegetatywną i wreszcie fazę kwitnienia. Każdy z tych etapów wymaga innej ilości wody, składników odżywczych, przycinania i światła, więc wiedza, czego się spodziewać przez cały okres życia rośliny, pomoże zapewnić najlepszą opiekę i pobudzić do najzdrowszego wzrostu.

Naturalne środowisko roślin marihuany

Konopie indyjskie pochodzą z północno-środkowej Azji, z regionu Mongolii i rosną w otwartym słońcu wilgotnych, górskich obszarów. W ciągu ostatnich kilku tysięcy lat roślina ta została rozprzestrzeniona i uprawiana na całym świecie. Można ją hodować na zewnątrz w ciepłych, słonecznych miejscach lub w szklarniach i namiotach.

Rośliny marihuany lubią środowiska ciepłe, ale nie gorące w ciągu dnia i nieco chłodniejsze w nocy. Ogólnie rzecz biorąc, lubią temperatury w górnej części lat 70. i pewną wilgotność (około 70%). Podobnie jak wiele innych roślin, lubią, gdy ich gleby są dobrze przepuszczalne, zatrzymujące wilgoć i mają pH 5,5-6,5.

Dobre środowisko uprawy jest ważne, aby roślina mogła dojrzewać i produkować THC, CBD i ponad sto innych kannabinoidów, które sprawiają, że zioło jest dla nas tak cenne. Chociaż pozostaje wiele badań do przeprowadzenia, istnieje kilka teorii wyjaśniających, dlaczego rośliny te wydzielają te związki. Może to mieć na celu odstraszenie szkodników, takich jak inne rośliny, które wytwarzają substancje odurzające, takie jak tytoń i nikotyna.

Wydzielana żywica może chronić przed światłem UV, chronić przed bakteriami lub zapobiegać odwodnieniu. W każdym razie udana uprawa konopi indyjskich przebiega według energicznego wzorca wzrostu od nasion do kwitnącego krzewu. Można powiedzieć, że szczęśliwa i zdrowa roślina będzie rosła jak chwast!

Kiełkowanie nasion marihuany (trwa 2-10 dni)

Nasiona marihuany wykiełkują, gdy temperatura wynosi około 75 stopni, nie jest zbyt ciepło i nie jest zbyt chłodno. Aby nasiona mogły pomyślnie wykiełkować korzeń i łodygę, nasiona muszą być wilgotne przez cały etap kiełkowania, a kiełkowanie powinno rozpocząć się w ciągu dwóch do dziesięciu dni.

Woda jest niezbędna w procesie kiełkowania. Kiedy wilgoć nasyca wysuszone nasiona, aktywują się enzymy wzrostu, a zarodek rozszerza się i rozbija swoją skorupę. Dzięki korzeniowi startowemu kiełkujące nasiona będą w stanie wchłonąć składniki odżywcze i wypuścić łodygę. Początkowo podzieli się na dwa liście, aby roślina mogła rozpocząć fotosyntezę, następnie zaczną wyłaniać się charakterystyczne liście wachlarzowate. W miarę rozwoju nowych liści roślina konopi wchodzi w drugi etap rozwoju.

Faza sadzonki (od 2 do 3 tygodni)

Roślina marihuany spędzi od dwóch do trzech tygodni jako sadzonka, maleńka roślina, która wciąż rozwija mocne korzenie i łodygi, aby się utrzymać. W miarę wzrostu sadzonka jest w stanie zmagazynować trochę wody w korzeniach i liściach. Postrzępione, „palcowe” liście marihuany zaczną kiełkować, najpierw wyrastają liście jednopalczaste, potem trzy palce, a następnie pięć.

Gdy sadzonka osiągnie fazę wegetatywną, liście będą stale miały pięć lub aż dziewięć palców na każdym liściu wachlarzowym.

Jeśli sadzonka nie ma wystarczającej ilości światła, będzie miała bardzo długą łodygę i niewiele liści. Ten długonogi wzrost nazywany jest sięganiem: rośnie długo, aby dotrzeć bliżej źródła światła. Siewki mogą otrzymywać światło o niskiej intensywności zaledwie kilka cali nad nimi, w przeciwieństwie do dojrzałych roślin, które potrzebują kilku wyczuć między sobą i światła o znacznie większej intensywności.

Od początku kiełkowania i przez kolejne dwa do trzech tygodni sadzonki będą pobierać całe dostępne im światło i powinny być oświetlone przez 18–24 godziny na dobę.

Na tym etapie rośliny są szczególnie podatne na uszkodzenia przez pleśń. Chociaż lubią wilgotne środowisko, nie powinno być zbyt wilgotne. Zbilansowana ilość nawozu NPK (azotu, fosforu i potasu) będzie ważna dla wspierania zdrowego wzrostu korzeni, komórek i liści, co pomoże roślinie lepiej przeciwstawić się wszelkim stresom, na jakie może natrafić podczas wzrostu rośliny.

Faza wegetatywna

Faza wegetatywna marihuany trwa od trzech do piętnastu tygodni. Gdy rośliny opuszczą fazę siewek, będą potrzebować większych doniczek, aby rozprzestrzenić korzenie i gałęzie. Wypchną dużo pionowych pędów i wypełnią się liśćmi. Chociaż różne odmiany osiągają różną wysokość, przeciętna roślina osiąga wysokość kilku stóp.

W miarę wzrostu rośliny może zaistnieć potrzeba dostosowania wysokości oświetlenia do uprawy, a także godziny oświetlenia, które powinny wynosić około 16 godzin światła dziennie. W miarę szybszego wzrostu roślina będzie potrzebować coraz więcej wody dla swoich większych korzeni i ciała. Nawóz dla wegetatywnej rośliny konopi powinien dostarczać azotu i trochę potasu, ale roślina nie będzie teraz potrzebować żadnego fosforu.

Ten okres wzrostu rośliny marihuany jest ważny dla kształtowania kształtu rośliny poprzez przycinanie i zapewnianie struktury. W tym czasie wyrośnie kilka nowych pędów, a niektóre niższe mogą wymagać przycięcia, aby uniknąć samozacienienia. Korzystanie z kraty lub poziomej siatki może pomóc w utrzymaniu roślin w stabilnej i pionowej pozycji. Nowe, ciężkie liście mogą w przeciwnym razie powodować wyginanie się i opadanie łodyg.

Jeśli roślina będzie pielęgnowana i szczęśliwie osiągnie dojrzały rozmiar, zmiana oświetlenia pobudzi ją do wzrostu kwiatów. W naturze krótszy okres światła dziennego późnego lata zmniejszy ilość światła dziennego docierającego do spodni outdoorowych. W pomieszczeniach zamkniętych i w namiotach możemy kontrolować, kiedy to nastąpi, zmniejszając liczbę godzin oświetlenia z 16 do 12. Wzrost wegetatywny zostanie zatrzymany, a ta roślina jednoroczna wejdzie w fazę kwitnienia.

Męskie i żeńskie rośliny marihuany

W naturze rośliny marihuany wytwarzają tony nasion na swoich colach, czyli grupach pąków kwiatowych. W roślinie występują zarówno gatunki męskie, jak i żeńskie, co można zidentyfikować po kilku tygodniach od fazy wegetatywnej rośliny. Każdą roślinę należy sprawdzić, aby można było oddzielić rośliny męskie, aby nie zapylały roślin żeńskich. Poniżej węzłów liści wzdłuż gałęzi rośliny znajduje się albo pręcik, który można zobaczyć w postaci małych woreczków wypełnionych pyłkiem, albo słupek, w którym znajduje się jajo przeznaczone do zapłodnienia.

Kiedy kwiaty pojawią się na zapylonej żeńskiej roślinie konopi indyjskich, będą zawierać dużo nasion i nie nadadzą się do spożycia (chyba że oczywiście będziesz zbierać nasiona marihuany). Innym powodem, dla którego rośliny należy oddzielić, jest to, że rośliny męskie nie wytwarzają dużych i bogatych w trichomy pąków kwiatowych, jakie robią rośliny żeńskie. Im więcej pąków, tym więcej trichomów i tym więcej żywicy wyprodukuje roślina marihuany.

Faza kwitnienia (trwa od 6 do 8 tygodni)

Etap kwitnienia roślin konopi indyjskich, w którym wytwarzają pąki kwiatowe bogate w żywicę i olej, trwa od 6 do 8 tygodni. Zgodnie z praktyczną zasadą 12 godzin światła i 12 godzin ciemności, krótsze godziny świetlne w ciągu dnia pobudzą roślinę do wytworzenia kwiatów, które w naturze zawierają dużo nasion, które wypadają jesienią i będą gotowe do wzrostu wiosną.

Dorosłe rośliny będą transpirować częściej niż młode i mogą potrzebować osuszacza do kontrolowania wilgoci, gdy są uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych. Na tym etapie cyklu wzrostu rośliny marihuany ponownie będzie potrzebowała zbilansowanego nawozu, który wspomoże produkcję liści i kwiatów, a także ogólny stan zdrowia. Na tym etapie można wykonać pewne przycinanie, aby skierować energię w stronę najwyższej części rośliny, gdzie pąki otrzymają najwięcej światła i będą największe. Kiedy trichomy na pąkach są zroszone, oznacza to, że są gotowe do zbioru. Należy to zrobić, gdy płyn jest jeszcze przezroczysty, ponieważ gdy zacznie zmieniać kolor na bursztynowy, substancja traci moc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.