Ekologiczna Kontrola Szkodników w Uprawie Marihuany


sklep z nasionami marihuany

Istnieje wiele różnych sposobów zapobiegania inwazji owadów w uprawie marihuany, chociaż najbardziej zalecaną metodą są produkty organiczne i bio, aby w jak najmniejszym stopniu zmieniać samą roślinę. Czytaj dalej, aby odkryć najlepsze ekologiczne metody zapobiegania pladze w uprawie marihuany.

Każdy, kto uprawia konopie indyjskie, wie, jak niebezpieczne mogą być inwazje owadów dla roślin i jak ważne jest, aby im zapobiegać. Jeśli dopiero zaczynasz uprawę konopi indyjskich, musisz nauczyć się, jak ważne jest zapobieganie atakom owadów, grzybów i patogenów.

Bez odpowiedniego leczenia zapobiegawczego różne rodzaje owadów, takie jak muchy, przędziorki, gąsienice, wciornastki i inne, będą miały łatwy dostęp do twoich roślin. Owady te z łatwością mogą wyrządzić nieodwracalne szkody w roślinach konopi indyjskich, a nawet je zabić, jeśli nie zostaną wykryte na czas.

Jeśli chodzi o zapobieganie szkodnikom w konopiach indyjskich, można używać produktów chemicznych lub produktów pochodzenia biologicznego. My jesteśmy zwolennikami naturalnego i ekologicznego zapobiegania szkodnikom; jest to bezpieczniejsze, o wiele lepsze dla środowiska i pozostawia znacznie mniej pozostałości na roślinach konopi indyjskich. Ponadto możesz używać tych produktów na etapie kwitnienia, czego nie można zrobić w przypadku produktów chemicznych ze względu na okres bezpieczeństwa pozostałości.

Ekologiczna kontrola szkodników w uprawie marihuany

Jedną z głównych praktyk podczas uprawy konopi jest utrzymywanie wszystkiego w czystości i higienie; Plagi owadów i grzyby są znacznie bardziej przyciągane przez brudne środowisko, dlatego przed rozpoczęciem należy zwrócić szczególną uwagę na czyszczenie i dezynfekcję obszaru uprawy oraz materiałów. Dotyczy to doniczek, materiałów do przycinania, namiotów do uprawy itp. W przypadku upraw na zewnątrz należy oczyścić obszar z martwego materiału lub niepotrzebnego materiału roślinnego. Musisz także upewnić się, że wybrałeś miejsce wolne od owadów i grzybów.

Kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, są parametry uprawy, takie jak temperatura i wilgotność; jeśli te czynniki przekroczą maksymalne zalecane poziomy dla roślin konopi indyjskich, owadom będzie łatwiej rozwijać się i kwitnąć, zwłaszcza jeśli klimat jest wilgotny i ciepły. Jeśli chodzi o uprawę w pomieszczeniach, ten aspekt jest znacznie łatwiejszy do kontrolowania, podczas gdy na zewnątrz należy starannie wybrać miejsce z przyzwoitą wentylacją i przepływem powietrza dla roślin.

Możesz także skorzystać z pewnych narzędzi, które znacznie ułatwiają zapobieganie i wykrywanie owadów:

• Pułapki samoprzylepne idealnie nadają się do uprawy w pomieszczeniach i na zewnątrz, utrudniając przybycie owadów latających, a także informując, czy na horyzoncie pojawia się możliwa inwazja. Pułapki te są dostępne w dwóch różnych kolorach i mają na celu przyciągnięcie różnych rodzajów owadów; żółty dla białych much, ciem i mszyc, a niebieski dla wciornastków.
• Uprawy indoor wyposażone w systemy wentylacji i wlotu powietrza mogą z łatwością skorzystać z filtra przeciw owadom na wylocie i wlotach, aby zapobiec przedostawaniu się owadów do środka.

Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej stosowanych składników stosowanych w biologicznej ochronie przed szkodnikami.

Olejek Neem

Olejek neem od dawna stosowany jest w medycynie i rolnictwie. To organiczny ekstrakt pochodzący z nasion i owoców drzewa neem, który ma naukową nazwę Azadirachta Indica, z rodziny Meliacea. Jest to szybko rosnące, wieloletnie drzewo, które w odpowiednich warunkach może dorastać do 20 metrów wysokości, a jego średnia średnica wynosi około 5 do 10 metrów. Jej system korzeniowy przybiera bardzo rozwinięty, wirujący kształt.

Właściwości olejku neem mają wiele wspólnego z faktem, że jego struktura jest dość podobna do prawdziwych hormonów; owady wchłaniają go przez swoje ciało jak prawdziwe hormony, co blokuje ich układ hormonalny. To dezorientuje owady i powstrzymuje je przed rozmnażaniem, znacznie zmniejszając ich liczbę. Ponadto olejek neem zatrzymuje również proces metamorficzny u larw, co powstrzymuje je przed przechodzeniem z pokolenia na pokolenie.

Głównym efektem olejku neem jest działanie odstraszające; gdy zostanie wykryty przez owady, szybko zmienią kurs i wybiorą roślinę, która nie jest dla nich zła. Produkty zapobiegawcze i środki owadobójcze o wysokiej zawartości olejku neem działają poprzez połknięcie i kontakt, zwłaszcza gdy owady są jeszcze w stadium młodzieńczym. Jest skuteczny, choć nie działa natychmiastowo, co oznacza, że potrzebuje kilku dni (6 – 8), aby zacząć działać.

Jak stosować olejek neem?

Olejku neem można używać do zapobiegania i zwalczania wielu owadów, nie tylko tych najpospolitszych owadów występujących w roślinach konopi indyjskich. Przykładami są mszyce, mączliki, minarki liściowe, wciornastki, muszki owocowe oliwne i wiele innych. Jest również skuteczny w przypadku roślin konopi indyjskich, roślin ozdobnych, owoców i warzyw.

Przykładem świetnego produktu profilaktycznego i owadobójczego na bazie olejku neem jest Bio Neem firmy prot-Eco, produkt, który można opryskiwać lub stosować podczas podlewania. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spryskaj obie strony liści od początku okresu wzrostu; możesz go używać aż do dwóch tygodni przed zbiorami. O wiele lepiej sprawdza się jako środek zapobiegawczy po oprysku, chociaż stosowany poprzez podlewanie może również zapobiegać niektórym rodzajom grzybów i patogenów glebowych.

Mydło owadobójcze

Mydło owadobójcze to rodzaj ekologicznego mydła wytwarzanego na bazie soli potasowych. Nie zawiera żadnych toksycznych składników, ulega biodegradacji i jest dość skutecznym środkiem przeciw szkodnikom, który nie powoduje żadnych negatywnych skutków ubocznych. Ponadto wysoka zawartość potasu doskonale nadaje się do karmienia roślin.

Ten produkt jest w stanie poprawić wydajność i skuteczność innych opryskiwanych produktów (takich jak Bio Neem), a także pozbywa się wszelkich zabłąkanych owadów, które mogły przedostać się na rośliny, zapobiegając wszelkim możliwym przyszłym inwazjom.

Jak używać mydła owadobójczego?

Ten rodzaj produktu jest stosowany głównie jako pestycyd, chociaż może być również bardzo ważny, jeśli chodzi o zapobieganie mszycom, mączlikom, wciornastkom, przędziorkom i innym rodzajom owadów. Produkty te zasadniczo przełamują napięcie powierzchniowe liści roślin, umożliwiając łatwe wchłanianie i późniejsze rozprowadzanie innych produktów dolistnych.

Mobet marki Prot-Eco to świetny przykład produktu organicznego powstałego z wykorzystaniem soli potasowych; został zaprojektowany, aby chronić i zasilać rośliny poprzez aplikacje dolistne. Ten produkt należy opryskiwać co 10–15 dni jako produkt zapobiegawczy na etapach wzrostu i kwitnienia, pamiętając o rozpylaniu przy słabym oświetleniu i wysokiej temperaturze.

Ekstrakt z chryzantemy

Ekstrakt z chryzantemy, znany również jako pyretryna, był używany od wieków w celu zapobiegania i zwalczania wszelkiego rodzaju owadów. Pyretryny można ekstrahować z różnych rodzajów kwiatów, chociaż większość produktów przeznaczonych dla rolnictwa ekstrahuje się z kwiatów chryzantem. Służy do zapobiegania i zwalczania przędziorków czerwonych, białych much, wciornastków i gąsienic.

Jak działają pyretryny?

Pyretyny działają poprzez kontakt z owadami lub przędziorkami. Podobnie jak wcześniej wspomniane produkty, związek ten jest wysoce biodegradowalny pod wpływem światła słonecznego i wiatru, choć można poprawić jego skuteczność stosując mydło owadobójcze w celu rozbicia napięcia powierzchniowego.

Spruzit to produkt bogaty w naturalne pyretryny; ten produkt w sprayu jest idealny do zapobiegania inwazji owadów lub całkowitego ich wyeliminowania. Zawiera również dodatkowy olej rzepakowy, który jest w stanie pozbyć się jaj i larw, zapobiegając potencjalnemu początkowi inwazji. Jako metodę zapobiegawczą wystarczy użyć go tylko trzy razy w sezonie na zewnątrz, opryskując przy słabym oświetleniu.

Herbata kompostowa

Innym sposobem zapobiegania niechcianym inwazjom owadów jest wzmacnianie rośliny od wewnątrz, już od samego początku; owady będą atakować zdrowe, silne i niezestresowane rośliny znacznie rzadziej niż inne. Można tego dokonać, stosując związki organiczne zaprojektowane w celu poprawy i wzmocnienia naturalnych mechanizmów obronnych roślin. Dobrym tego przykładem jest herbata kompostowa.

Herbata kompostowa to rodzaj ekologicznego „naparu” w postaci płynnej, który charakteryzuje się wysokim stężeniem pożytecznych mikroorganizmów i składników odżywczych. Odżywia rośliny i zwiększa życie mikroorganizmów w podłożu. Wszelkie mikroorganizmy dodane do gleby poprzez herbatę kompostową zaczną symbiozę z korzeniami roślin. Proces ten powoduje, że wszelkie pozostałości w podłożu rozkładają się i stają się dodatkowymi składnikami odżywczymi dla roślin, poprawiając ich wzrost i ogólne samopoczucie. Najlepszą częścią tego procesu jest to, że mikroorganizmy dodane do podłoża w całkowicie naturalny sposób zmniejszają ryzyko wystąpienia grzybów i innych rodzajów owadów. Zmniejsza to również potrzebę stosowania bardziej agresywnych produktów.

Jak zrobić herbatę kompostową?

Przygotowanie własnej herbaty kompostowej nie jest takie trudne i jest całkiem niedrogie; zasadniczo chcesz zrobić płynny kompost, który musi macerować przez określony czas. Aby to zrobić, będziesz potrzebować własnego kompostu wysokiej jakości, który możesz łatwo przygotować w domu z resztek organicznych, bez większego wysiłku. Aby uniknąć przypadkowego spowodowania inwazji, upewnij się, że kompost jest całkowicie rozłożony, oczyszczony i sfermentowany.

Aby zwiększyć żywotność drobnoustrojów, będziesz musiał użyć innych składników, takich jak hummus dla robaków lub inne związki, które mogą działać jako pożywienie dla drobnoustrojów, takie jak wodorosty i melasa.

Dzięki tym składnikom, wodzie, zbiornikowi, filtrowi z oczkami 400 mikronów i elementowi do przemieszczania mieszanki możesz przygotować własną herbatę kompostową. Umieść filtr i wodę w wiadrze wraz ze wszystkimi składnikami, które nie są kompostem (humus, wodorosty itp.). a następnie dodaj sfermentowany i rafinowany kompost. Pozostaw tę mieszaninę na około 36 – 48 godzin. Po usunięciu siatki z kompostem pozostanie herbata kompostowa; jeśli zostało odpowiednio zrobione, powinno ładnie pachnieć, jak mokra ziemia.

Naturalne drapieżniki

Jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska i skutecznych sposobów zapobiegania inwazji owadów na konopie indyjskie jest dodanie do uprawy naturalnych drapieżników. Nikt nie lubi widzieć owadów na swoich roślinach, chociaż istnieje kilka różnych rodzajów owadów, które są naturalnymi drapieżnikami niektórych z najpopularniejszych owadów konopi indyjskich.

Biedronki

Biedronki, oprócz tego, że są ładne i dodają Twojemu ogrodowi odrobinę koloru, są nienasycone i żywią się mszycami, przędziorkami, a nawet małymi gąsienicami. Są to jedne z najłatwiejszych do zdobycia owadów, chociaż trzymanie ich w pobliżu może być trudne. Jeśli są wypuszczane na noc, nawadniane poprzez opryskiwanie roślin i mają w pobliżu kwiaty z nektarem w celach reprodukcyjnych, powinny pozostać w pobliżu.

Pająki

Pająki żywią się wszystkimi rodzajami owadów, w tym niektórymi z najczęstszych owadów atakujących rośliny marihuany. Upewnij się jednak, że kupujesz pająki myśliwskie, ponieważ to one aktywnie atakują owady na twoich roślinach. Nie myl ich z przędziorkiem czerwonym, jedną z najniebezpieczniejszych plag konopi indyjskich.

Muchy kwiatowe

Bzygi, zwane także muchami kwiatowymi, bardzo przypominają pszczoły, chociaż są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi. Najbardziej interesującą rzeczą w tych muchach jest to, że żywią się mszycami, przędziorkami i wciornastkami w stanie larwalnym, dodając dodatkową warstwę ochronną z każdym nowym pokoleniem.

Przędziorki

Może to brzmieć nieco sprzecznie z intuicją, ponieważ przędziorki są jedną z najczęstszych plag roślin konopi indyjskich, ale istnieje kilka rodzajów roztoczy, które w rzeczywistości żywią się przędziorkami czerwonymi. Należą do nich Phytoseiulus Persimilis i Amblyseius Californicus. Pierwszy z nich jest bardzo wydajny, chociaż wymaga określonych parametrów, natomiast drugi nie jest tak wydajny, ale wymaga mniej konserwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.