Stosowanie Metody SOG w Uprawie


sklep z nasionami marihuany

Stosowanie metody SOG w uprawie marihuany.

„Sea of ​​Green” to akt łączenia roślin konopi podczas uprawy, a nie oddzielania ich od siebie. Ta metoda może zapewnić większą ilość zbiorów w minimalnym czasie. Oto 4 istotne zalety jednej z najstarszych technik reprodukcyjnych i równie istotna wada.

SOG

Przez lata producenci konopi nadal rozwijali wiele metod. Zwłaszcza w celu poprawy wzrostu w pomieszczeniach. Prawie wszystkie techniki mają na celu skrócenie cyklu wzrostu. A z drugiej strony zwiększyć końcową produkcję roślinną. Metoda uprawy o nazwie „SOG” „Sea of ​​Green” polega na zwiększeniu liczby małych roślin na niewielkim obszarze. Wszystko to zapewnia minimalny czas na wzrost wegetatywny (faza wzrostu) i szybki początek kwitnienia.

Chociaż metoda ta jest uważana za niemal „starożytną” w obliczu ewolucji branży dzisiaj, trudno jest znaleźć metodę, która zapewnia skuteczną odpowiedź na te naprawdę ważne parametry (jeśli podsumować SOG): jednorodny baldachim jak najbliżej źródła światła, a wszystko to w optymalnym obszarze pokrycia iw jak najkrótszym czasie. Przede wszystkim zrozum, dlaczego warto:

1. Krótki czas wzrostu.

W większości konwencjonalnych metod potrzeba co najmniej 5-6 tygodni przed wejściem w fazę kwitnienia. Rośliny SOG mają fazę wzrostu trwającą zaledwie dwa tygodnie, po czym natychmiast zaczynają kwitnąć.

2. Zwarte rozmieszczenie roślin.

Zwarte rozmieszczenie dużej liczby roślin po obu stronach umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni. We wszystkich innych metodach uprawy konopie mają tendencję do rozpuszczania swojej energii w kierunku większej liczby gałęzi, a tym samym utraty wydajności. Tryb SOG opiera się na dywersyfikacji i koncentruje się na centralnym kwiecie: tym o najwyższej jakości. Tak więc zamiast jednego systemu korzeniowego, który wytworzy wiele gałęzi, istnieje wiele systemów dla mniejszej liczby gałęzi. W końcu każda gałąź otrzymuje więcej energii i kieruje swój system korzeniowy w celu wygenerowania jednej bogatej głównej gałęzi.

3. Wykorzystanie przestrzeni.

Zastosowanie dużej liczby małych roślin zapewnia zrównoważone i ostrożne rozmieszczenie w przestrzeni uprawowej. Ponadto krótki czas wzrostu gwarantuje, że konopie nie osiągną wyjątkowej wysokości. Jest zatem odpowiedni dla hodowców z ograniczoną przestrzenią.

4. Minimalna konserwacja.

Większość metod wymaga manipulowania gałęziami w fazie wzrostu: zginania, szczypania (patrz metoda SCROG). Technika SOG prawie nie wymaga żadnej pracy. Kiedy zaczniesz kwitnąć, wszystko, co musisz zrobić, to patrzeć, jak magia dzieje się na twoich oczach.

Wady?

Wciąż w wielu miejscach na świecie prawo przywiązują wagę do ilości uprawianych roślin. Metoda SOG wymusza użycie dużej, nie bez znaczenia ilości roślin, co w przypadku zatrzymań policyjnych i postępowań karnych może mieć negatywny skutek. Dokonaj dobrego wyboru!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.