Zapobieganie Blokadzie Składników Odżywczych


sklep z nasionami marihuany

Jak zapobiegać blokadzie składników odżywczych w uprawie marihuany?

Blokada składników odżywczych jest spowodowana nieprawidłowym pomiarem poziomu pH, nadmiernym karmieniem podczas podlewania nasion automatycznych lub feminizowanych większą dawką składników odżywczych, jeśli nie zachowasz odpowiedniej pielęgnacji rośliny zaczną rosnąć powoli, wykażą braki na liściach i ostatecznie obumrą. Jest to bardzo częsty problem, z którym borykają się początkujący hodowcy, ponieważ łatwo wpaść w pułapkę myślenia, że dodanie nieco większej ilości składników odżywczych niż zaleca butelka przełoży się na szybszy, zdrowszy i bardziej energiczny wzrost. Ale w rzeczywistości jest odwrotnie. Ogólnie rzecz biorąc, sugerujemy, aby zawsze nieznacznie zmniejszać zalecane dawki i używać pióra TDS lub EC, aby sprawdzić poziom składników w wodzie do karmienia, zanim pozwolisz swoim roślinom się napić.

1. Co to jest blokada składników odżywczych?

Blokada składników odżywczych ma miejsce, gdy w pożywce znajdują się niezbędne makro i mikroelementy, ale roślina nie może ich wchłonąć, ponieważ podłoże jest nasycone lub z powodu wyższego (lub niższego) poziomu pH. Może się to zdarzyć we wszystkich typach pożywek i roślina zacznie działać oznaki niedoboru składników odżywczych.

Jest to bardzo częsty problem, z którym spotykają się hodowcy, stosując nową markę odżywek, a szczególnie w przypadku stosowania syntetycznych odżywek, blokada składników odżywczych uniemożliwi roślinie wchłanianie składników odżywczych potrzebnych do rozwoju i może ostatecznie zabić rośliny, jeśli się o tym nie dowiesz co jest z nimi nie tak. Syntetyczne składniki odżywcze szybko się uwalniają, co oznacza, że składniki odżywcze zawarte w roztworze są niemal natychmiast dostępne dla korzeni. Ma to ogromne zalety – na przykład możliwość niemal natychmiastowego wyleczenia niedoborów, ale może również powodować gromadzenie się nadmiaru składników odżywczych i pokrywanie korzeni.

Tworzy to barierę przypominającą tarczę, która może w rzeczywistości spowodować zablokowanie porów, a także może spowodować zmianę poziomu pH w ośrodku. Kiedy tak się stanie, roślina będzie miała trudności z pobraniem potrzebnego poziomu składników odżywczych, co spowoduje zablokowanie składników odżywczych. Jest to rzadko spotykany problem dla hodowców stosujących nawozy organiczne, ponieważ związki organiczne potrzebują czasu, aby się rozłożyć i uwolnić uwięzione składniki odżywcze.

2. Co powoduje blokadę składników odżywczych?

Blokada składników odżywczych może wystąpić z dwóch powodów:

• Niewłaściwe poziomy pH.

Poziom pH decyduje o tym, jakie składniki odżywcze jest w stanie wchłonąć Twoja roślina, dlatego tak ważne jest sprawdzanie nie tylko pH pożywki, ale także poziomu pH podłoża, w którym rośnie. Poziom pH zmienia się w zależności od podłoża, w którym uprawiasz rośliny. Jedynym sposobem jego pomiaru jest pH-metr, więc posiadanie go jest niezbędne, jeśli chcesz uniknąć problemów, chociaż możesz uprawiać marihuanę bez niego, ale trudniej będzie ustalić, co jest nie tak jeśli po drodze napotkasz problemy. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego hodowcy jest dokładny miernik pH.

Występują w wielu różnych kształtach i jakości, ale wybór odpowiedniego może zaoszczędzić Ci ogromnych problemów w przyszłości. Wspaniałą ogólną zasadą, której należy przestrzegać przy zakupie czegokolwiek związanego z uprawą marihuany jest wydanie trochę więcej. Rynek jest zalany zamiennikami niskiej jakości, ale kupując dobrej jakości zestaw, dajesz sobie największą szansę na wyhodowanie ogromnych, gęstych, pysznych i bardzo lepkich pąków.

Nagromadzenie składników odżywczych w podłożu.

Ponieważ składniki odżywcze są minerałami, nadmiar składników odżywczych w pożywce może podnieść poziom pH w pożywce, co może zahamować wchłanianie składników odżywczych. Aby tego uniknąć, lepiej używać organicznych odżywek lub naprawdę kontrolować, ile i jak często karmisz swoje rośliny, pamiętaj, że rośliny konopi potrzebują określonej ilości składników odżywczych, większe lub mniejsze karmienie spowoduje niedobór składników odżywczych. Wysokiej jakości mierniki EC mogą kosztować nieco więcej niż kiepskiej jakości badziewie, które można znaleźć w całym Internecie, ale jak wspomnieliśmy powyżej, najlepiej kupić wysokiej jakości zestaw do uprawy marihuany.

3. Jak rozpoznać blokadę składników odżywczych?

Zidentyfikowanie blokady składników odżywczych może być dość trudne, ponieważ pokazane objawy będą takie same, jak w przypadku przekarmienia lub niedoborów składników odżywczych, takich jak:

• Słabe rośliny,
• Zahamowany wzrost,
• Żółknięcie liści,
• Zwijające się liście.

Aby upewnić się, że Twoje rośliny cierpią z powodu blokady składników odżywczych, a nie czegoś innego, musisz najpierw sprawdzić poziom pH nawozów, którymi zasilasz swoje rośliny, oraz podłoże, w którym się znajdują. Musisz sprawdzić jedno i drugie, ponieważ czasami pożywka ma prawidłowe pH, ale w pożywce znajdują się składniki odżywcze, więc nawet jeśli będziesz karmić rośliny pożywką o złym pH nie będą one w stanie ich wchłonąć. Można to zrobić na dwa sposoby, a sposób, w jaki to zrobisz, zależy od dostępnych narzędzi. Oczywiście będziesz potrzebować miernika pH, ale niektóre z nich pozwalają sprawdzić glebę, a inne nie, więc możesz bezpośrednio sprawdzić pH gleby lub zmierz odpływ po podlaniu roślin.

Podczas pomiaru odpływu poziom pH wody wypływającej z doniczki jest poziomem pH w glebie, więc jeśli jest zbyt wysoki, oznacza to, że w pożywce nagromadziły się składniki odżywcze.

4. Jak zapobiegać blokadzie składników odżywczych?

Nie ma nic więcej do zrobienia, aby zapobiec blokowaniu składników odżywczych, poza ostrożną uprawą, przestrzegając tych trzech wskazówek i obserwując sygnały, które dają Twoje plany, a unikniesz jakichkolwiek problemów.

• Codziennie kontroluj pH.

W zależności od podłoża, na którym rośniesz, będziesz musiał sprawdzać pH codziennie lub nawet kilka razy dziennie, w hydro korzenie znajdują się bezpośrednio w pożywce, więc musisz to sprawdzać kilka razy dziennie w uprawie glebę, wszystko będzie dobrze, sprawdzając raz dziennie glebę i pożywkę. Jeśli chcesz wyregulować pH, możesz kupić roztwór pH Up lub pH Down w lokalnym sklepie hodowlanym lub nawet dostosować go naturalnie za pomocą soku z cytryny (obniżenie pH) lub sody oczyszczonej (zwiększenie pH).

• Korzystaj z organicznych składników odżywczych.

Innym dobrym sposobem zapobiegania temu zjawisku jest stosowanie organicznych składników odżywczych. W odróżnieniu od syntetycznych składników odżywczych, organiczne składniki odżywcze udostępniają minerały w podłożu, dzięki czemu roślina może je wchłonąć, kiedy tego potrzebuje, zamiast bezpośrednio zasilać korzenie. Jeśli chcesz nadal używać syntetycznych, upewnij się, że używasz dobrej jakości odżywek i zawsze sprawdzaj pH i ilość składników odżywczych, które dostarczasz przy każdym podlewaniu, miej na uwadze, że w większości przypadków zalecane dawkowanie zalecane przez producentów jest zbyt wysokie, więc jeśli nie masz miernika TDS, będziesz musiał ręcznie zmniejszyć dawkę.

• Przepłucz swoje rośliny.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nic się nie stanie, zawsze możesz przepłukać roślinę pomiędzy fazą wegetatywną a fazą kwitnienia, chociaż nie jest to obowiązkowe, ale zapewni, że nie będzie nadmiaru, który mógłby spowodować zablokowanie składników odżywczych podczas przechodzenia z jednego etapu do drugiego.

Podsumowanie

Blokada składników odżywczych może być spowodowana nadmiernym karmieniem, ale tak naprawdę jest spowodowana poziomem pH roztworu i podłoża. Jest to bardzo częsty problem u nowych hodowców, więc upewnij się, że odpowiednio karmisz swoje rośliny. Jeśli borykasz się z tego rodzaju problemem i potrzebujesz porady lub chcesz nam pomóc, udzielając wskazówek, zostaw komentarz poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.