Trening LST Roślin Kwitnących Automatycznie


sklep z nasionami marihuany

Stosowanie technik treningowych na roślinach marihuany w odpowiednim czasie i przy użyciu właściwej odmiany może naprawdę zwiększyć wielkość korony, strukturę wzrostu i ogólny plon. Ale na czym właściwie polega szkolenie rośliny? Praktyka jako całość czasami wydaje się dziwna początkującym hodowcom. Czasami zastanawiają się, po co zawracać sobie głowę trenowaniem rośliny. Rośliny na pewno wiedzą jak rosnąć i powinno się zostawić samym sobie, prawda? Z pewnością natura wie lepiej od nas? Chociaż rośliny konopi indyjskich radzą sobie dobrze przy minimalnej interwencji, stosowanie technik treningowych wiąże się z wieloma korzyściami, które czynią je umiejętnością wartą opanowania. Do wyboru jest wiele różnych technik treningowych.

Wśród nich trening niskostresowy daje niesamowite rezultaty bez nadmiernego obciążania roślin. Technika ta polega na delikatnym przywiązaniu rosnącego wierzchołka rośliny marihuany. Czynność ta powoduje, że boczne gałęzie wyrastają ku górze i tworzą jednolity baldachim. Choć prosta, metoda ta pomaga zwiększyć napowietrzenie wokół rozwijających się kwiatów, wystawić pąki na równą ilość światła i zwiększyć plony. W tym artykule wyjaśniamy trening niskostresowy, sposób jego wykonywania, korzyści z nim związane i nasze najważniejsze wskazówki dotyczące LST.

1. Co oznacza LST?

LST odnosi się do metody uprawy roślin konopi indyjskich, która powoduje bardzo mały stres i pozwala hodowcy na dowolne manipulowanie kształtem korony. Trening niskostresowy to bardzo prosta technika, która ma wiele zalet i w razie potrzeby można ją wykonywać wielokrotnie. W przeciwieństwie do super-croppingu lub toppingu, które są klasyfikowane jako techniki wywołujące duży stres, LST jest niedrogim i doskonałym sposobem dla początkujących hodowców na lepsze wykorzystanie swoich roślin, zmniejszenie wysokości roślin i zwiększenie produkcji. Techniki treningu wysokostresowego są bardzo skuteczne i dają świetne rezultaty w odpowiednim kontekście.

Są jednak dość brutalne. Niektóre z tych metod obejmują miażdżenie gałęzi, przycinanie łodyg i całkowite usuwanie gałęzi. Jak się zapewne domyślasz, powoduje to duży stres u roślin, co tymczasowo wprowadza je w okres stresu definiowanego przez spowolniony, ograniczony wzrost.
Ponieważ rośliny fotoperiodyczne indoor pozostają w nieokreślonym stanie wzrostu wegetatywnego, dopóki nie zostaną wystawione na zmniejszony cykl świetlny, mają więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby w pełni zregenerować się przed wejściem w fazę kwitnienia, co oznacza, że plony pozostają nienaruszone. Jednakże automaty przechodzą od nasion do zbiorów w znacznie krótszym czasie i zaczynają kwitnąć w oparciu o wewnętrzny zegar genetyczny, a nie zewnętrzną zmianę w harmonogramie oświetlenia. Dlatego też techniki treningu wymagające dużego stresu pozostawiają tym odmianom bardzo mało czasu na regenerację i zwiększają ryzyko zmniejszonych plonów. Mówiąc prościej, techniki treningowe o niskim poziomie stresu są znacznie bardziej odpowiednie dla odmian automatycznie kwitnących.

2. Kontrola dominacji wierzchołkowej.

Rośliny marihuany naturalnie rosną z dominacją wierzchołków, co oznacza, że zawsze będą wytwarzać jedną centralną colę z bocznymi gałęziami. Niektórzy hodowcy wysoko cenią cechę dominacji wierzchołkowej. Zdecydowanie wolą pozwolić swoim roślinom urosnąć do naturalnego stanu i wykształcić masywną centralną colę otoczoną mniejszymi pąkami. Choć wygląda to świetnie, te duże pąki są bardziej podatne na pleśń, ponieważ są duże i gęste. Ponieważ początkujący hodowcy mają mniejsze szanse na utrzymanie idealnych parametrów środowiskowych wymaganych do uniknięcia wysokiej wilgotności w fazie kwitnienia, LST może w rzeczywistości pomóc im uniknąć spleśniałych pąków, hodując wiele jednolitych kwiatów zamiast jednej dużej coli pośrodku.
Stosując LST wobec roślin marihuany, produkcja hormonu wzrostu auksyny zostaje przerwana, co pozwala na przekształcenie energii wzrostu we wzrost boczny. Jest to szczególnie wygodne, gdy próbujesz kontrolować ostateczną wysokość, dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń do uprawy, wolą niskoprofilową roślinę do celów dekoracyjnych lub planują uprawę w scenariuszu Sea of Green.

3. Jak przeprowadzić LST?

Zasadą LST jest wzięcie najwyższego punktu automatycznie kwitnącej rośliny i zgięcie go w dół do wysokości w koronie, która jest zgodna z bocznymi gałęziami. Technikę tę wystarczy wykonać tylko raz, aby całkowicie zakłócić dominującą pionowo strukturę wzrostu i zmniejszyć wysokość odmiany na początku kwitnienia.

Co należy rozważyć?

• Technikę należy zastosować tylko raz, aby była skuteczna.
• Najlepiej sprawdza się użycie sznurka lub cienkiego metalowego drutu, który w sytuacji awaryjnej można usunąć.
• Różne odmiany będą lepiej przystosowane do treningu o niskim poziomie stresu niż inne.
• LST należy stosować w ciągu pierwszych 3-4 tygodni cyklu życia rośliny automatycznie kwitnącej.

4. Wybór odpowiedniej odmiany.

Jeśli chodzi o trening bez stresu i manipulację koronami, niektóre odmiany automatycznie kwitnące będą bardziej responsywne niż inne. Najlepszymi kandydatami do wiązania są odmiany hybrydowe i z przewagą Sativy, które mogą osiągnąć wysokość do 150 cm, takie jak Orange Sherbet Auto. Wysoka rosnąca odmiana z przewagą Sativy, posiadająca potężną siłę terpenową, zawierająca aż do 24% THC, która daje niezwykle duże plony podczas treningu LST. Nie oznacza to jednak, że niskie i krępe odmiany z dominacją Indici nie odniosą korzyści z otrzymania bardziej bezpośredniego światła. Weźmy na przykład Zkittlez Auto, jej szybki czas kwitnienia, ogromne plony i złożony profil terpu sprawiają, że Zkittlez Auto jest koniecznością. Ta dominacja Indici zapewni Ci wyjątkowo duże plony i mroźne fioletowe jądra z odpowiednim LST. W ten sam sposób ogławianie niektórych odmian automatycznie kwitnących może mieć negatywny wpływ na strukturę wzrostu i ostateczną wysokość niektórych odmian, a wiedza, które odmiany najlepiej współpracują z LST pozwoli zaoszczędzić czas, przestrzeń i zwiększyć plony. Purple Lemonade to zdecydowanie jedna z odmian stworzonych właśnie z myślą o niskostresowym treningu.

Podsumowanie

Trening bez stresu jest łatwym do wykonania i niedrogim sposobem na powstrzymanie dominacji wierzchołków, zachęcając roślinę do wzrostu o krępej i krzaczastej charakterystyce. Nie każda odmiana zareaguje tak dobrze jak inne, jednak jeśli znajdziesz idealną odmianę, w połączeniu z innymi technikami treningowymi, takimi jak SCROG i przycinanie, możliwe będzie osiągnięcie ogromnych zbiorów. Powodzenia w przeprowadzeniu LST!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.