Uprawa Odmian Automatycznych Indoor


sklep z nasionami marihuany

Nasiona automatycznie kwitnące rosną automatycznie, gdy są uprawiane na zewnątrz. Sadzisz, podlewasz, a za resztę odpowiada matka natura. słońcu i matce naturze zrobić resztę. Uprawa w pomieszczeniach jest bardziej techniczna, ale tylko trochę. Podczas gdy Ziemia i Słońce dostarczają obfitej gleby i światła, Ty będziesz musiał je zapewnić swojej roślinie. Będziesz także musiał zwrócić nieco większą uwagę na odżywianie roślin, a także zainstalować filtr węglowy, aby nie dopuścić do nieprzyjemnego zapachu, chyba że tak jak my i chcesz, aby Twój dom przez cały czas pachniał świeżą marihuaną. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć uprawę automatycznie kwitnącej marihuany w pomieszczeniu.

1. Światło.

Ponieważ nie ma słońca, na którym można polegać, musisz zapewnić światło swoim roślinom. Istnieje wiele różnych opcji oświetlenia do wyboru, a określenie, które z nich będzie dla Ciebie najlepsze, może być trudne.

• Świetlówki

Świetlówki są tanie, łatwe do znalezienia i dobrze mieszczą się nawet w najbardziej ciasnym środowisku uprawy. Nie generują znacznej ilości ciepła w porównaniu z innymi opcjami i można je trzymać blisko roślin, nie spalając ich. W porównaniu do innych opcji, takich jak HID, świetlówki pozwolą na uprawę roślin o nieco niższych plonach. Kompromis jest taki, że hodowca ma niewielki wpływ na plony, ale widzi ogromne oszczędności w zarządzaniu energią elektryczną i ciepłem. Świetlówki występują w kilku odmianach, każda ma swoje zalety i wady.

• CFL

Prawdopodobnie widziałeś w swoim domu kompaktowe świetlówki. Można je łatwo znaleźć wszędzie tam, gdzie przechowywane są żarówki. Są tanie, małe i łatwe do znalezienia, co czyni je idealnymi dla prywatnych hodowców, którzy mają ograniczoną przestrzeń do uprawy. W przeciwieństwie do innych świetlówek fluorescencyjnych, świetlówki kompaktowe należy trzymać blisko roślin, aby mieć pewność, że światło dociera do dolnych liści i miejsc pąków.

• T5

Te długie rurowe lampy często podłącza się do paneli składających się z czterech lub pięciu lamp i zajmują znacznie więcej miejsca niż świetlówki kompaktowe, ale wytwarzają widmo światła nieco lepiej dostosowane do uprawy marihuany. Znajdziesz je w każdym centrum ogrodniczym lub sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz. Podczas uprawy sadzonek lub klonów należy pamiętać, aby światło znajdowało się z daleka. Chociaż możesz umieścić lampy T5 bliżej dojrzałych okazów, ich światło jest zbyt intensywne, aby świecić blisko delikatniejszych, młodszych roślin.

• HID

Te duże żarówki wytwarzają ogromne ilości światła o widmie idealnym do uprawy konopi indyjskich i są bardziej wydajne niż świetlówki pod względem masy pączków na wat zużytej energii. Nie oznacza to, że hodowcy zobaczą niższe rachunki za energię elektryczną dzięki HID. Producenci korzystający z mniejszych przestrzeni mogą wygenerować więcej niż wystarczającą ilość światła przy użyciu świetlówek T5 lub świetlówek kompaktowych o niższej mocy niż nawet najbardziej miniaturowe żarówki HID. Lampy HID wytwarzają dużo ciepła i podczas ich używania będziesz musiał kontrolować temperaturę w pomieszczeniu uprawowym. Jeśli nie masz dobrego układu wydechowego, lepiej pozostać przy opcji o niskim nagrzewaniu, takiej jak świetlówki kompaktowe lub diody LED. Podobnie jak świetlówki kompaktowe, HID również występują w kilku odmianach.

• Światła metalohalogenkowe

Światła metalohalogenkowe są zwykle używane w fazie wegetatywnej wzrostu, ale można je również stosować podczas kwitnienia. Ich niebieskawe światło jest idealne dla roślin wegetujących i chociaż to wystarczy, wielu oddanych hodowców przechodzi na inne rozwiązanie oświetleniowe, gdy zaczną tworzyć się pąki.

• Wysokoprężne lampy sodowe

Wysokoprężne lampy sodowe służą jako odpowiedniki lamp metalohalogenkowych. Jeśli Twoim celem jest wydajność, nie da się pokonać kombinacji MH w okresie wegetacyjnym i HPS w okresie kwitnienia. Żółte światło wytwarzane przez HPS zwiększa produkcję pąków.

• Lampy LED

Dla hodowców, którzy chcą uprawiać dyskretnie lub wyłącznie do użytku osobistego, diody LED stanowią idealny środek pomiędzy wydajnością lamp HPS a niskim zużyciem energii przez świetlówki kompaktowe. Diody LED wytwarzają korzystniejsze widmo niż świetlówki, wytwarzają mniej ciepła i zużywają mniej energii niż świetlówki HPS. Zdjęcia roślin oświetlonych diodami LED można rozpoznać po ich fioletowym odcieniu. Przez wiele lat te fioletowe tablice diod były jedyną opcją, jeśli chciałeś rozwijać się z diodami LED.

Jednak ostatnio diody LED typu chip-onboard lub COB znacznie ułatwiły życie małym hodowcom. Jeśli uprawiasz tylko kilka roślin na raz, lampy COB będą najlepszym wyborem, ponieważ wytwarzają znacznie bardziej fotogeniczne białe światło w porównaniu z ostrym fioletem tradycyjnych diod LED.

2. Podłoże uprawowe.

Masz przestrzeń, masz światło, ale w czym zasiejesz swoje nasiona? Wydaje się, że istnieje nieskończony wybór podłoży uprawowych, od hydroponiki i aeroponiki po ziemię ogrodniczą ze sklepu. Po usunięciu opcji wymagających dużej konserwacji i zaawansowanych technologii pozostają nam trzy możliwości: glebowa, bezglebowa lub kombinacja tych dwóch.

• Gleba

Gleba jest tym, w czym miliony lat ewolucji wytrenowały nasiona konopi do wzrostu i nie ma nic złego w kiełkowaniu, sadzeniu i zaufaniu genetyce rośliny, która zajmie się resztą. Jedyne zastrzeżenie, jakie musimy dodać, to to, że wysokiej jakości ziemię można znaleźć w Internecie lub w lokalnym sklepie z narzędziami. Tańsza, słabsza gleba przeznaczona jest do uprawy małych kwiatów, a nie gigantycznych krzewów konopi.

W naszych eksperymentach z okazyjnymi markami odkryliśmy, że rośliny rosną całkiem dobrze w fazie wegetatywnej, ale gdy rozpoczyna się kwitnienie, nasze rośliny szybko wyczerpują dostępne składniki odżywcze i zaczynają wykazywać oznaki niedożywienia. Problem ten można rozwiązać poprzez dodanie zewnętrznych składników odżywczych, ale po prostu łatwiej jest kupić ziemię wysokiej jakości.

• Metoda bezglebowa

Do wyboru jest wiele opcji bezglebowych, ale najpopularniejszą jest zdecydowanie Coco Coir. Wyprodukowany z orzechów kokosowych Coco na pierwszy rzut oka przypomina ziemię, ale idealnie nadaje się do hodowli przyjaznych bakterii, które dostarczają roślinom składników odżywczych. Nie musisz go używać samodzielnie; można go również wymieszać z tradycyjną ziemią, aby stworzyć idealną mieszankę.

3. Składniki odżywcze.

Będziesz potrzebować przynajmniej odrobiny nawozu, aby w pełni wykorzystać nasiona marihuany. Niektóre odmiany, takie jak Blue Dream’Matic, wymagają niewielkich ilości składników odżywczych i łatwo je przekarmić, podczas gdy inne odmiany, takie jak Green Crack wezmą wszystko co im dasz! Ogólnie rzecz biorąc, odmiany automatycznie kwitnące prawie zawsze są głodne wapnia i magnezu, więc powinieneś wybrać markę, która dostarcza tych niezbędnych składników odżywczych. Wszystkie rośliny konopi potrzebują składników odżywczych, aby wytworzyć duże, tłuste i smaczne kwiaty.

Poza tym nie stresuj się tym. Środowisko uprawy i podłoże, bardziej niż odmiana decydują o tym, jakiego rodzaju składników odżywczych potrzebujesz. Ponieważ są one unikalne dla każdego hodowcy, trudno jest udzielić ogólnych porad.

4. Woda.

Oczywiście Twoje rośliny będą potrzebowały wody. Ogólną zasadą jest podlewanie za każdym razem, gdy gleba jest sucha, od góry do dwóch centymetrów lub cala w dół. W zależności od konfiguracji możesz podlewać raz na dwa dni podczas wegetacji.

5. Filtr węglowy.

Jeśli starasz się uprawiać marihuanę dyskretnie, przyda Ci się filtr węglowy, który zaradzi zapachowi rosnącej marihuany. Zakup filtra i wentylatora może być najdroższą częścią Twojej konfiguracji, ale z nawiązką zrekompensujesz to sobie, spokojem ducha, jaki otrzymasz w zamian.

Podsumowanie

To wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć uprawę w pomieszczeniu. Oczywiście uprawa ganji, która wygra nagrody na różnych konkursach wymaga nieco więcej, ale prosta konfiguracja pozwala uzyskać od 1,5 do 2 uncji suszonych pąków o wysokiej zawartości THC miesięcznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.