Cechy Nasion Marihuany, Które Mogą Być Mylące


sklep z nasionami marihuany

Rozmiar, kształt i kolor: Trzy cechy nasion marihuany, które mogą być mylące.

Często jesteśmy pytani o to, jak powinny wyglądać nasiona marihuany w odniesieniu do ich wielkości, kształtu i koloru, ponieważ uważa się, że te parametry są bezpośrednio związane z jakością nasion. W tym artykule dokładnie przyjrzymy się głównym cechom fizycznym nasion marihuany, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości, które możesz mieć.

Wielkość nasion marihuany

Ze względu na to, że większość odmian marihuany, które są obecnie na rynku, to polihybrydy, wielkość nasion może się różnić w zależności od ich linii genetycznej.

Na przykład, wiele klientów mówi, że wydaje im się, iż kupione przez nich nasiona odmiany Critical + wyglądają na zbyt małe. Ale to normalna cecha tej odmiany: widzieliśmy miliony nasion Critical + i możemy potwierdzić, że są one naturalnie mniejsze od innych. Dlatego błędem jest sądzić, że jest to oznaka niskiej jakości.

Jeśli, wręcz przeciwnie, nasiona wydają się zbyt duże, może to być spowodowane brakiem makroskładników odżywczych podczas cyklu wzrostu rośliny. Jak każdy hodowca z pewnym doświadczeniem wie, niedobory wapnia są korygowane poprzez dodanie wapnia i magnezu, połączenie, które pomaga przywrócić idealną równowagę odżywczą roślin.

Tak więc w tym przypadku wzrost wielkości może być bezpośrednim wskaźnikiem tego dodatku wapnia i magnezu, który ma na celu złagodzenie niedoboru makroskładników odżywczych podczas wzrostu. Nie ma to wpływu na zdolność rośliny do kiełkowania, wzrostu, kwitnienia lub plonu, ani na rozwój właściwości organoleptycznych pąków (zapach, smak i działanie).

Możemy więc otwarcie powiedzieć, że ta różnica jest po prostu wizualna. Jeśli weźmiemy na przykład nasionko odmiany Moby Dick, jego wymiary będą najprawdopodobniej większe niż w przypadku Critical +, chociaż można również znaleźć niewielkie różnice między nasionami tej samej odmiany. Nie zapominaj, że tak jak w przypadku wszystkich żywych istot, nasiona marihuany różnią się między sobą biologicznie.

Kształt nasion marihuany

Nasiona marihuany mogą również wykazywać niewielkie zmiany na poziomie morfologicznym. Znalezienie niewielkich różnic w owalnym kształcie nasion z tej samej partii jest całkowicie normalne.

W niektórych przypadkach ich kształt jest bardziej liniowy; podczas gdy w innych jedna z końców może być zaokrąglona, ​​a druga bardziej spiczasta. Ale to nie jest powód do niepokoju: podobnie jak w przypadku wielkości, te niewielkie różnice w zarysie nasion są czysto wizualne i nie mają nic wspólnego z jakością.

Kolor nasion marihuany

Chociaż prawdą jest, że dojrzałe nasiona marihuaną mają zazwyczaj ciemną skorupę, która może zmienić kolor z brązowego na czarny, oraz posiadać linie przypominające tygrysie paski, nie można tego traktować jako wskaźnika jakości.

I znowu – jest to myląca cecha fizyczna, która nie gwarantuje potencjału kiełkowania ani ogólnych cech nasion. Odmiana wysokiej jakości może mieć również kolor jasnoszary lub ciemnoszary.

Weźmy ponownie przykład Critical +, jednego z bestsellerów, który odniósł ogromny sukces na całym świecie dzięki wyjątkowemu zapachowi, smakowi, działaniu i wydajności.

Critical + to wyraźny przykład, że kolor, wbrew temu, co uważa wielu hodowców, niekoniecznie jest wskaźnikiem jakości: te niezaprzeczalnie wysokiej jakości nasiona posiadają szary kolor (od jasno do średnio szarego).

Jednak zielonkawy kolor jest wyraźną oznaką niedojrzałości, co oznacza, że nasiono nie rozwinęło się w pełni lub nie otrzymało wszystkich niezbędnych zasobów do osiągnięcia pełnej dojrzałości. W tym konkretnym przypadku, jeśli kupujesz nasiona w tym kolorze, musisz natychmiast skontaktować się ze swoim dostawcą i spróbować je wymienić.

Jeśli zdarzy się to w przypadku jednego z naszych nasion, nie wahaj się skontaktować z nami bezpośrednio. Prześlij nam kilka zdjęć, abyśmy mogli je sprawdzić, a nasz zespół obsługi klienta wymieni je tak szybko, jak to możliwe.
Mamy nadzieję, że ten post dostarczył Ci przydatnych informacji na temat cech fizycznych nasion marihuany, które pomogą Ci zinterpretować je bardziej obiektywnie przed rozpoczęciem kiełkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.