Sadzenie Roślin Towarzyszących w Celu Zwalczania Szkodników


sklep z nasionami marihuany

Wskazówki dotyczące sadzenia roślin towarzyszących w celu zwalczania szkodników i wzbogacania gleby.

Sadzenie roślin towarzyszących lub ogrodnictwo towarzyszące nie jest żadnym nowym pomysłem. Tak naprawdę istnieje od początku rolnictwa jako coś, co nazywamy rolnictwem „polikulturowym” – sadzenie wielu roślin na tym samym gruncie – w przeciwieństwie do rolnictwa „monokulturowego”, w którym wykorzystuje się tylko jeden typ rośliny. Ogromne połacie kukurydzy, pszenicy lub innych pojedynczych upraw to współczesny standard w rolnictwie komercyjnym.

Jednak każdy ogrodnik przyzna, że ​​wielokrotna uprawa jednej uprawy będzie miała również powtarzający się pojedynczy wpływ na twoją glebę, wyczerpując niezbędne składniki odżywcze. Zmieni również twoją działkę lub pomieszczenie do uprawy w niezawodny bufet dla szkodników.

Zatem odpowiedzią, równie starożytną jak samo rolnictwo, jest zbieranie roślin, które się nawzajem wspierają. Jedna roślina zużywa dużo tego lub innego składnika odżywczego, podczas gdy inna zwraca tę samą substancję chemiczną do gleby. Jeszcze inna odstrasza szkodniki, a jego sąsiad przyciąga zapylacze. Ogrodnictwo towarzyszące wykorzystuje synergię naturalnie zachodzących procesów w celu uzyskania prawdziwie ekologicznego produktu. Oto kilka towarzyszy, z których Twoja marihuana może skorzystać.

Bazylia

Dwa z najczęstszych szkodników konopi to mszyce i przędziorki, a to pospolite zioło zniechęci oboje do zbliżania się do twoich cennych roślin. Silny zapach odstrasza również wiele much, które w przeciwnym razie mogłyby działać jak szkodniki lub składać jaja w glebie lub pod liśćmi. Krążą pogłoski, że bazylia sadzona blisko roślin marihuany, zwiększa produkcję oleju cannabis, ale nie zostało to zweryfikowane przez żadne badanie.

Czosnek

Czosnek jest świetny ze względu na jego zdolność odstraszania zarówno szkodników, jak i grzybów.

Wiadomo również, że czosnek hamuje wzrost grzybów (pamiętaj, że może to być szkodliwe dla hodowców uprawiających pożyteczne grzyby mikoryzowe w glebie).

Nagietek

Nagietki w rzeczywistości przyciągają wiele szkodników, dlatego są używane jako towarzysz – pułapka, aby trzymać je w jednym miejscu i z dala od roślin marihuany. Sadzenie ich obok marihuany może spowodować, że owady będą zbyt blisko; możesz trzymać je w doniczkach w ogrodzie lub w pomieszczeniu do uprawy, aby zachęcić małe potwory do oddalenia się od bardziej wartościowych roślin.

Mięta

Wiele szkodników unika mocnego aromatu mięty. Jednak ten zapach jest w stanie zakamuflować zapach uprawianej przez ciebie marihuany jeśli zależy ci na dyskrecji.

Ostrzegamy jednak, że mięta rośnie agresywnie i może być trudna do okiełznania. Wielu ogrodników używa mięty, ale trzymaj ją w małych doniczkach rozmieszczonych strategicznie w ogrodzie.

Koper

Koperek jest znany wśród ogrodników z wabienia drapieżnych owadów, takich jak biedronki, modliszki i osy. Chociaż możesz nie lubić pomysłu znajdowania się os w ogrodzie, uwierz nam warto. Koper wspiera również zapylacze, takie jak pszczoły i motyle.

Rośliny towarzyszące do wzbogacania gleby

Oprócz sadzenia towarzyszącego w celu zwalczania szkodników istnieją również metody poprawy jakości gleby i wzbogacenia jej.

Lucerna

Te kiełki są bardzo powszechne we wszelkiego rodzaju ogrodach, zarówno jako roślina okrywowa, aby zapobiec chwastom, jak i jako uprawa poza sezonem. Lucerna pochłania azot z powietrza i magazynuje go głównie w korzeniach. Kiedy nadchodzi czas ponownego sadzenia, lucerna jest mulczowana i mieszana w glebie, uwalniając zapasy azotu, którymi może się pożywić następna roślina.

Rumianek

Oczywiście zapach rumianku zniechęci niektóre szkodniki do zbliżania się do twoich roślin, ale ten aromat jest naprawdę znany jako środek przeciwgrzybiczy. Rumianek jest najczęściej uprawiany z konopiami indyjskimi, aby uniknąć wzrostu grzybów i pleśni.

Ogórecznik

Innym powszechnym towarzyszem jest ogórecznik, który jest znany z tego, że jest w stanie wchłaniać śladowe składniki odżywcze, których inne rośliny mogą nie być w stanie wchłonąć. Elementy takie jak potas i wapń są zbierane w liściach, które następnie można ściółkować w płytszych warstwach gleby, aby inne rośliny w Twojej uprawie łatwiej się wchłaniały. Ogórecznik również rozwija się w podobnych warunkach jak konopie, dzięki czemu to partnerstwo jest łatwe w utrzymaniu.

Rośliny strączkowe

Rośliny strączkowe obejmują szeroką gamę strąków nasion, w tym fasolę, groch i soczewicę. Wiele z nich korzysta z symbiotycznej bakterii, która pochłania azot z powietrza i przekształca go w pożywienie użyteczne dla rośliny.

Koniczyna

Koniczyna to doskonała roślina okrywowa, zapobiegająca przedostawaniu się niepożądanych chwastów, a systemy korzeniowe napowietrzają glebę i poprawiają przepływ wody. Koniczyna jest również członkiem rodziny roślin strączkowych i ma wspólną zdolność do wciągania dodatkowego azotu do gleby. Bez względu na to, jak skuteczna może być koniczyna w dzieleniu się tym azotem, wszystko, co w naturalny sposób podnosi „globalny” poziom azotu w Twoim ogrodzie, przynosząc korzyści Twoim roślinom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.