Kontakt z Osobą Zarażoną COVID-19


sklep z nasionami marihuany

Miałeś kontakt z osobą zarażoną COVID-19? To czy również się zarazisz, zależy od pewnej kwestii!

Nawet jeśli jesteś narażony na COVID-19, wcale nie musisz się zarazić. Oto, jak się dowiedzieć, czy nabawisz się tej infekcji czy nie, nawet jeśli nie masz żadnych objawów.

Jeśli nie miałeś jeszcze COVID-19, możesz nie wiedzieć, czy miałeś bliski kontakt z wirusem. Może Twój współpracownik został zdiagnozowany lub współlokator. Czy jednak miałeś z nimi bezpośredni kontakt? Czy miałeś bezobjawową infekcję? Nie ma prawdziwego sposobu, aby się dowiedzieć, ale to, czy zachorujesz, czy nie, zależy od wielu czynników.

The New York Times wyjaśnia, że ​​liczy się nie to, czy byłeś narażony na wirusa, ale jak bardzo! W rzeczywistości to, co ma na celu zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie masek, to zmniejszenie ilości wirusa, z którym się stykasz; tarcza przed czymś, na co prawdopodobnie natkniesz się w pewnym momencie.

Biorąc do równania wariant Delta oraz ponad rok życia w pandemii, jest bardzo prawdopodobne, że w pewnym stopniu weszliśmy w interakcję z wirusem. To, czy zachorowałeś, czy nie, zależy od twoich środków ostrożności, aktywności, w które się angażowałeś oraz tego, czy osoba, która dała ci wirusa, była super-rozsiewaczem, czy nie – tajemnica, która wydaje się być powiązana z każdą osobą, a raczej jej genetyki.

„Ten wirus jest tak bardzo zakaźny, że myślę, że istnieje duża szansa, w zależności od wskaźnika transmisji w społeczności w twojej okolicy – ​​jeśli masz znaczny lub wysoki wskaźnik transmisji w twoim regionie w oparciu o definicje CDC – że mogłeś zostać na niego narażony” mówi ekspert, Monica Gandhi.

Kiedy ludzie zostaną narażeni na wirus, zarażają się objawowo lub bezobjawowo lub ich ciała zwalczają infekcję, a oni nawet nie są w stanie tego zauważyć. Być może, jeśli czujesz się przygnębiony lub zmęczony i uważnie obserwujesz swoje objawy, mogłeś przechodzić przez tę chorobę!

Czy ekspozycja oznacza, że ​​masz silniejszą ochronę przed wirusem? Naukowcy nie znają jeszcze odpowiedzi na to pytanie, chociaż miałoby to sens, gdyby to była prawda. Niektóre badania wystawiają zdrowych młodych ludzi na niewielkie ilości wirusa, mając nadzieję na zrozumienie, w jaki sposób nasze ciała reagują na te ekspozycje i czy układ odpornościowy staje się silniejszy na ekspozycję. Mimo to nie ma możliwości dowiedzenia się, jak wirus wpłynie na ciebie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak zmienna jest choroba w zależności od tego, kogo infekuje.

W tym momencie wszyscy prawdopodobnie mamy bliski kontakt z wirusem. Mimo to infekcja może się zdarzyć, im większy mamy kontakt z wirusem.

Środki, takie jak noszenie masek i zachowanie dystansu społecznego mogą zmniejszyć ryzyko zarażenia się chorobą, ale jeśli przebywasz w zatłoczonym pomieszczeniu ze słabą wentylacją, niestety szanse się zmniejszają.

Szczepienia są zdecydowanie najskuteczniejszymi środkami ochronnymi, nawet jeśli zarażenie się wirusem jest nadal możliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.