Feminizowane Nasiona Marihuany


sklep z nasionami marihuany

Podobnie jak wiele żywych istot, rośliny konopi występują w dwóch płciach, męskiej i żeńskiej, które łączą swoją genetykę poprzez zapylanie w celu wytworzenia nasion. Te nasiona mają więc około 50% szans na odziedziczenie płci któregokolwiek z rodziców. Jednak męskie rośliny konopi produkują bardzo mało kannabinoidów, co stawia wielu hodowców przed perspektywą wyrzucenia prawie połowy swojej uprawy. Z tego powodu opracowaliśmy nasiona feminizowane. Ale czym są nasiona feminizowane i skąd pochodzą? Odpowiedzią jest niezwykły wyczyn genetyki i ogrodnictwa.

Co to są nasiona feminizowane?

Nasiona feminizowane to nasiona konopi, które mają genetyczną gwarancję, że wyrosną na roślinę żeńską. Rośliny żeńskie wytwarzają znacznie więcej THC i CBD niż ich męskie odpowiedniki, ale gdy zapłodniona zostanie roślina żeńska, zasoby i energia są przekierowywane z uprawy bogatych, lepkich kwiatów na rzecz zdrowej uprawy nasion. Te nasiona są oczywiście cudowne i niezbędne, ale mogą dziedziczyć płeć obojga rodziców, a jak widzieliśmy, samce są prawie bezużyteczne do zbierania kannabinoidów.

Feminizowane nasiona zawsze gwarantują żeńską roślinę, zapewniając hodowcom roślinę, która będzie produkować kannabinoidy.

Podczas uprawy w celu produkcji kannabinoidów wpompowywanie wody, nawozu i czasu do roślin tylko po to, aby połowa była męska, może być co najmniej frustrująca. Pojedyncza roślina męska może zapylać cały pokój do uprawy, pozostawiając całe plony produkujące nasiona zamiast kwiatów. Co więcej, sprawdzanie roślin pod kątem cech męskich i usuwanie ich z pomieszczenia do uprawy wymaga czasu i uwagi, które w przeciwnym razie mogłyby być przeznaczone na traktowanie roślin żeńskich. Z tego powodu nauczyliśmy się hodować nasiona feminizowane – nasiona, o których wiemy, że wyrosną na żeńskie i wytworzą bujne kwiaty bogate w terapeutyczne kannabinoidy.

Jak powstają nasiona feminizowane

Nasiona żeńskie muszą pochodzić od dwóch żeńskich rodziców, co na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe. Ale w ekstremalnych okolicznościach żeńskie rośliny konopi mogą wytwarzać własny pyłek. Tak więc pierwszym krokiem w kierunku nasion feminizowanych jest wywołanie produkcji pyłku na roślinie żeńskiej.

Podstawową metodą jest polewanie miejsc kwitnienia roztworem srebra koloidalnego lub rzadziej kwasem giberelinowym przez około dwa tygodnie po rozpoczęciu fazy kwitnienia.

Te chemikalia tłumią hormon etylen, który powoduje, że roślina wytwarza męskie cechy, w tym woreczki pyłkowe. A ponieważ roślina jest nadal genetycznie żeńska, zawarty w niej pyłek będzie zawierał 99% żeńskiej genetyki (niewielki margines mutacji jest nieunikniony). Ten pyłek można następnie zebrać i zastosować na kwitnącej roślinie żeńskiej, aby wyprodukować nasiona o czysto żeńskiej genetyce.

Mniej powszechna, ale bardziej naturalna metoda nazywana jest „rodelizacją”, często preferowaną przez hodowców ekologicznych. Pod koniec cyklu życiowego rośliny konopi, niezapłodnione samice zaczną wytwarzać męski pyłek jako ostatni wysiłek w celu kontynuowania linii genetycznej. Zwykle dzieje się to po wyznaczonym terminie zbiorów, ale nie zawsze. W rzeczywistości wielu hodowców zwraca baczną uwagę na te „nannery” – wyrostki w kształcie bananów, które wystają z kwiatów – ponieważ są one w stanie nawozić również inne rośliny, wstrzymując w ten sposób produkcję kwiatów.

Wśród hodowców toczy się debata na temat wykonalności tej metody, ponieważ niektórzy uważają, że rośliny hermafrodytyczne produkują przede wszystkim hermafrodytyczne potomstwo. Inni twierdzą, że potomstwo nie jest bardziej skłonne do bycia hermafrodytami, ale raczej można je łatwiej wywołać w hermafrodytach, a hermafrodytyzm ma mniej wspólnego z genetyką niż stresorami zewnętrznymi (wysoka temperatura, brak składników odżywczych, uszkodzenia fizyczne itp.). Niezależnie od tego większość hodowców zgadza się, że rodelizacja jest mniej skuteczna i niesie ze sobą większe ryzyko przypadkowego zapylenia. Z tego powodu jest częściej stosowany przez bardziej doświadczonych lub skrupulatnych hodowców, którzy chcą zachować organiczną integralność rośliny.

Podsumowanie

Nasiona feminizowane stały się standardem branżowym, zwłaszcza dla hodowców domowych, którzy nie mają miejsca ani zasobów, aby pozbywać się połowy plonu, który okazuje się być męski. Wiele witryn domyślnie oferuje teraz nasiona feminizowane, niektórzy hodowcy niewątpliwie sadzili je bez pełnego zrozumienia nauki, która za nimi stoi. Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​te nasiona są tak popularne, jest to, że możesz je hodować, nie wiedząc, czym są ani jak istnieją, a nadal będą dostarczać bujną, łatwą w utrzymaniu roślinę konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.