Australia: Greens Ogłaszają Plany Legalizacji


sklep z nasionami marihuany

Australia: Greens ogłaszają nowe plany legalizacji konopi do 2023 roku.

Członek Australian Greens mówi, że obecne ruchy prawne prawne torują jasną drogę do krajowej legalizacji marihuany.

Australian Greens twierdzą, że świeże porady prawne od eksperta w dziedzinie prawa konstytucyjnego torują jasną drogę do krajowej legalizacji marihuany.

Senator NSW Greens, David Shoebridge, ogłosił w poniedziałek rano na Twitterze, że jego biuro otrzymało poradę, że wszystkie przepisy stanowe kryminalizujące używanie konopi indyjskich mogą zostać uchylone przez Wspólnotę Narodów, a legalizacja jej używania jest możliwa w przyszłym roku.

W wyjaśnieniu opublikowanym w związku z ich odnowioną kampanią, Greens powiedzieli, że porady eksperta prawa konstytucyjnego i dziekana prawa na Australijskim Uniwersytecie Katolickim, Patricka Keyzera, ujawniły, że droga do legalizacji marihuany prowadzi poprzez uprawnienia Wspólnoty do regulowania praw do odmian roślin zgodnie z sekcją 51 ustawy konstytucja.

„Krótko mówiąc, wspólnota może regulować uprawę, licencjonowanie i sprzedaż konopi” – powiedzieli Greens, odnosząc się do rady pana Keysera.

Powiedzieli, że obejmuje to „wszystkie przepisy dotyczące maszyn pomocniczych potrzebne do stworzenia legalnego krajowego rynku konopi indyjskich”.

„Kiedy to nastąpi, wszystkie przepisy stanowe i terytorialne sprzeczne z używaniem konopi indyjskich na mocy praw Wspólnoty Narodów (będące obecnymi stanowymi sankcjami karnymi) przestaną obowiązywać” – powiedzieli Greens.

Jak dotąd tylko ustawa ACT zdekryminalizowała marihuanę.

Greens powiedzieli, że współpracują z zainteresowanymi stronami, aby dostarczyć parlamentowi projekt ustawy, który dotyczyłby takich kwestii, jak liczba roślin, które osoby mogą legalnie uprawiać, środki podatkowe oraz zakazy wejścia przemysłu alkoholowego i tytoniowego do przemysłu konopi indyjskich.

Przemawiając w programie Today w poniedziałek rano, niezależny senator z Tasmanii, Jacqui Lambie, odrzucił nowy nacisk na legalizację.

Nie sądzę, żeby faktycznie starano się cokolwiek zrobić w tym temacie – powiedział.

Senator Lambie powiedziała, że ​​chce, aby większy nacisk kładziono na większą dostępność medycznej marihuany.

„Chciałbym to naprawić. W tej chwili mam wielu weteranów, którzy walczą o zdobycie legalnej medycznej marihuany” – mówi.

W tym roku Tajlandia zalegalizowała uprawę i posiadanie konopi indyjskich, idąc w ślady wielu stanów USA, Kanady i Urugwaju. Czy ten scenariusz powtórzy się w Australii? Miejmy nadzieję, że tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.