Alternatywne Sposoby Walki z Trądzikiem


sklep z nasionami marihuany

Trądzik dotyka niektórych ludzi bardziej niż innych, ale jest to doświadczenie, które zawsze jest bolesne i trudne do pokonania.

Trądzik jest jedną z tych rzeczy, które mogą doprowadzić większość ludzi do szaleństwa. Nawet jeśli wiemy, że nie powinniśmy dotykać naszych pryszczy, naprawdę trudno jest się oprzeć, gdy są one po prostu bolesne i brzydkie.

Pomimo tysięcy produktów, które istnieją, trądzik jest stanem bardzo temperamentnym, najprawdopodobniej dotykającym nas z powodu stresu, jedzenia niewłaściwych rzeczy lub po prostu pecha. Nauka nie jest co do tego dokładna.

Oto 5 alternatywnych metod leczenia trądziku:

• Poznaj swój typ skóry

Zanim pójdziesz do najbliższej drogerii i kupisz pierwszy zestaw na trądzik, jaki zobaczysz, musisz wiedzieć, jaki masz typ skóry. Posiadanie tej wiedzy pomoże Ci wybrać lepsze produkty dla Ciebie i skuteczniej leczyć trądzik. Według Dermstore istnieje siedem typów skóry: normalna, tłusta, sucha/odwodniona, mieszana, trądzikowa, wrażliwa i dojrzała.

• Zrób sobie krótki detoks

Wiadomo, że zbyt duża ilość słodyczy może powodować problemy ze skórą, zwłaszcza jeśli Twoja twarz ma już do tego tendencję. Jeśli Twoja skóra jest niejednolita i nieprzyjemna, a pojawia się na niej więcej pryszczy niż zwykle, przejdź na krótki detoks i monitoruj swoje swoje postępy. Unikaj cukrów, białego pieczywa, makaronu i innej przetworzonej żywności. Zasadniczo trzymaj się z dala od wszystkich fast foodów przez kilka tygodni, a z pewnością wynik zaskoczy cię pozytywnie.

• Znajdź sposób na radzenie sobie ze stresem

Chociaż bardzo łatwo jest powiedzieć „przestań się stresować”, gdy ktoś przechodzi przez stresujący moment w swoim życiu, stres jest silnie skorelowany z trądzikiem. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że życie jest do bani, za tym kryje się nauka.

Stres zwiększa produkcję hormonów w organizmie, powodując uwalnianie związków, które mogą sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać na tłustą i zaognioną.

Znajdź sposób na ukierunkowanie tego stresu poprzez aktywność fizyczną, medytację, jogę lub jakąkolwiek inną aktywność, która działa na ciebie najlepiej.

• Używaj mniejsze ilości kosmetyków

Często chcesz zrobić coś ze swoimi pryszczami, gdy tylko je zobaczysz, ale nawet jeśli jest to najtrudniejsze, najbardziej wskazane jest, aby Twoja skóra przynajmniej trochę oddychała. Chociaż zabiegi przeciwtrądzikowe mają na celu jak najszybsze pozbycie się ich, są one podrażniające. Gdy skóra jest podrażniona, staje się bolesnym bałaganem, który nadal ma wszystkie te pryszcze i ma problemy ze zregenerowaniem się.

• CBD

Jeśli nic innego nie działa, dlaczego nie wypróbować CBD? Chociaż nie ma zbyt wielu badań, te które zostały przeprowadzone przyniosły pozytywne wyniki, jeśli chodzi o CBD i pielęgnację skóry, przy czym związek jest w stanie kontrolować ilość oleju wytwarzanego przez skórę, a także posiada działanie przeciwdrobnoustrojowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.