Używanie Cannabis Niezwiązane z Wyższym Ryzykiem Urazu w Pracy


sklep z nasionami marihuany

Badanie: Używanie cannabis w ubiegłym roku nie było związane z wyższym ryzykiem wystąpienia urazu w miejscu pracy.

Według danych opublikowanych w czasopiśmie Occupational Medicine osoby, które zażywały konopie indyjskie w ciągu ostatniego roku, nie były bardziej narażone na jakiekolwiek ryzyko w miejscu pracy niż osoby nie stosujące marihuany.

Zespół naukowców z Wydziału Medycyny Pracy Uniwersytetu w Toronto ocenił związek między używaniem konopi indyjskich w ubiegłym roku a obrażeniami w pracy na próbie ponad 136 500 kanadyjskich pracowników.

Badacze zidentyfikowali „brak związku między używaniem konopi indyjskich w ciągu ostatniego roku a wypadkami przy pracy” w przypadku pracowników w jakimkolwiek zawodzie, w tym tych, którzy pracowali w zawodach wysokiego ryzyka urazów.

Co ciekawe, ryzyko urazu w miejscu pracy było ogólnie wyższe u mężczyzn w wieku powyżej 39 roku życia.

Autorzy podsumowali:

„Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, było to największe populacyjne badanie przekrojowe badające związek między używaniem konopi indyjskich w minionym roku a obrażeniami ciała w pracy.

Okazało się, że pracownicy zgłaszający używanie konopi indyjskich więcej niż raz w ubiegłym roku nie byli bardziej skłonni do zgłaszania urazów związanych z pracą w tym samym okresie w dużej kohorcie kanadyjskiej populacji pracującej”.

Ich wnioski są podobne do wniosków z innych badań i stwierdzają, że dorośli, którzy spożywają konopie indyjskie poza godzinami pracy, nie są bardziej narażeni na obrażenia w pracy niż pracownicy, którzy powstrzymują się od stosowania cannabis.

Komentując wyniki badania, jeden ze specjalistów powiedział:

„Testowanie pracowników na obecność cannabis w organizmie w miejscu pracy nie jest obecnie i nigdy nie było polityką opartą na dowodach. Raczej te dyskryminacyjne praktyki są pozostałością po „wojnie z narkotykami” z lat 80. XX wieku w Stanach Zjednoczonych.
Ale czasy się zmieniły; postawy społeczne uległy zmianie, a w wielu miejscach zmieniły się przepisy dotyczące marihuany.

Nadszedł czas, aby zasady obowiązujące w miejscu pracy dostosowały się do tej nowej rzeczywistości i zaprzestały karania pracowników za czynności, które wykonują poza godzinami pracy, które nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa w miejscu pracy”.

W ostatnich miesiącach ustawodawcy w kilku stanach – w tym w Nowym Jorku, Richmond, Wirginii i Waszyngtonie – przyjęli przepisy ograniczające stosowanie specyficznych dla marihuany badań przesiewowych narkotyków przed zatrudnieniem danego pracownika.

Zarówno stan Maine, jak i Nevada uchwaliły ustawodawstwo stanowe zabraniające niektórym pracodawcom odmowy zatrudnienia pracownika wyłącznie z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność marihuany w badaniu narkotykowym przed zatrudnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.