Marihuana, Cukrzyca i Utrata Wagi


sklep z nasionami marihuany

Zaskakujące fakty na temat konopi indyjskich, cukrzycy i utraty wagi.

Otyłość i cukrzyca to dwie z głównych epidemii zdrowotnych nękających obecny świat. Stosowanie marihuany do odchudzania może okazać się dokładnie tym, co zalecił lekarz w leczeniu tego pozornie nieuleczalnego zaburzenia, które skraca życie, obniża jakość życia, zapełnia szpitale w naszym kraju i podnosi koszty opieki zdrowotnej.

Mimo że konsumenci konopi indyjskich spożywają więcej kalorii niż osoby niebędące konsumentami, ostatnie badania wykazały, że ci, którzy używają tej rośliny, są mniej narażeni na otyłość, mają mniejsze ryzyko cukrzycy i utrzymują niższe wskaźniki masy ciała. Nowe badanie zatytułowane „Wpływ używania marihuany na glukozę, insulinę i oporność na insulinę wśród dorosłych Amerykanów”, opublikowane w niezwykle prestiżowym American Journal of Medicine, potwierdziło, że ludzie używający marihuany są mniej narażeni na rozwój cukrzycy typu II, naprawdę mają mniejsze obwody w pasie (średnio 1,5 cm mniejsze niż osoby niepalące marihuany) i wyższy poziom cholesterolu HDL, rzekomo dobrego cholesterolu, który obniża ryzyko chorób układu krążenia.

Naukowcy badali skutki używania konopi indyjskich związane z poziomem cukru we krwi wśród uczestników National Health and Nutrition Examination Survey w latach 2005-2010. Według głównego autora i profesora medycyny w Harvard Medical School Murraya Mittlemana, odkryli, że „to wydaje się, że obecni użytkownicy marihuany mają lepszy metabolizm węglowodanów niż osoby nieużywające. Ich poziom insuliny na czczo był niższy i wydawali się mniej oporni na insulinę wytwarzaną przez ich organizm w celu utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi”.

Wszystkie te czynniki prowadzą do zmniejszenia częstości występowania cukrzycy typu II. Należy zauważyć i zrozumieć, że aby osiągnąć te korzyści, osoba musi obecnie używać konopi indyjskich. Ludzie, którzy już nie spożywają marihuany, nie są w lepszej sytuacji niż ludzie, którzy nigdy nie używali tej rośliny.

Pomoc dla tych, którzy już mają cukrzycę

Oprócz zmniejszenia częstości występowania cukrzycy typu 2, marihuana jest niezwykle korzystna dla milionów osób, które zachorowały na tę wyniszczającą dolegliwość.
Neuropatia obwodowa jest głównym problemem związanym z cukrzycą, a neuroprotekcyjne właściwości konopi indyjskich są niezwykle skuteczne w zmniejszaniu bólu związanego z tym powszechnym i znaczącym skutkiem ubocznym. Badanie przeprowadzone w 2007 roku na pacjentach z AIDS z neuropatią obwodową wykazało, że używanie marihuany zmniejsza ból o 34 procent.

Oprócz łagodzenia bólu, działanie przeciwzapalne konopi indyjskich może pomóc zmniejszyć zapalenie tętnic często związane z cukrzycą. Poprawia się również krążenie, ponieważ naczynia krwionośne otwierają się dzięki właściwościom rozszerzającym naczynia krwionośne kannabinoidów znajdujących się w konopiach indyjskich. Chociaż nie jest lekiem przeciwnadciśnieniowym w takim samym sensie jak inhibitor ACE, taki jak lizynopryl, konopie indyjskie mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi, co jest ważną częścią leczenia cukrzycy.

Finansowy wpływ marihuany na utratę wagi i cukrzycę

Ostatnie badanie na temat fiskalnego wpływu cukrzycy zostało przeprowadzone w 2007 roku i oszacowało, że w przypadku osób z cukrzycą typu 2 krajowe koszty medyczne wyniosły łącznie 105,7 miliarda dolarów, a koszty pośrednie wyniosły łącznie 53,8 miliarda dolarów, co daje łączną kwotę 159,5 miliarda dolarów. Koszt byłby teraz znacznie wyższy nie tylko z powodu inflacji, ale także dlatego, że liczba osób z cukrzycą stale rośnie. W 2007 roku na cukrzycę chorowało 23,6 miliona Amerykanów, czyli 7,8 procent populacji. W 2011 roku liczba ta wzrosła do 25,8 miliona, czyli 8,3 procent populacji.

Powszechne używanie marihuany znacznie zmniejszyłoby liczbę osób z cukrzycą, oszczędzając w ten sposób miliardy dolarów na kosztach opieki zdrowotnej. Oprócz zapobiegania zachorowaniu na cukrzycę typu 2, konopie indyjskie poprawiają również jakość życia milionów ludzi cierpiących na tę dosłownie pandemiczną chorobę.

Podsumowanie

Uwaga i zdrowy rozsądek – nie przestawaj chodzić na siłownię i nie korzystaj regularnie z restauracji typu fast food tylko dlatego, że spożywasz marihuanę. Ćwiczenia i prawidłowe odżywianie są nadal najważniejszymi czynnikami zapobiegania wystąpieniu cukrzycy typu 2 — po prostu jeśli weźmiesz kilka buchów przed jedzeniem i ćwiczeniami, a potem jeszcze kilka, ryzyko zachorowania na tę chorobę jest jeszcze mniejsze a ogólny stan zdrowia ulegnie poprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.