Przyczyny Zaczerwienienia Oczu Po Marihuanie


sklep z nasionami marihuany

Niezależnie od tego, czy zażywasz marihuanę od tygodnia, czy od dziesięciu lat, prawdopodobnie spojrzałeś w lustro i zastanawiałeś się: „Dlaczego mam takie przekrwione oczy?”

Oczywiście doświadczenie każdego użytkownika marihuany z tą rośliną jest wyjątkowe, ale czerwone oczy są często najbardziej wymownym sygnałem, że ktoś zażył konopie indyjskie. Zaczerwienienie oczu spowodowane używaniem konopi indyjskich utrzymuje się zwykle od jednej do dwóch godzin, a u niektórych osób może trwać do trzech lub czterech godzin.

Niektórzy ludzie doświadczają tego za każdym razem, gdy używają marihuany, a inni mogą doświadczać tego tylko sporadycznie. Może to wynikać z różnic w chemii organizmu i różnic między odmianami marihuany. Jednak czerwone oczy rzadko są powodem do zmartwień.

1. Przyczyny zaczerwienionych oczu po używaniu marihuany.

Nie wnikając zbytnio w naukę, wszystko sprowadza się do ciśnienia krwi i naczyń krwionośnych.

Jednym z głównych składników aktywnych konopi indyjskich jest tetrahydrokannabinol (THC). Po spożyciu konopi indyjskich związek ten dostaje się do krwioobiegu i wchodzi w interakcję z układem endokannabinoidowym organizmu (ECS). ECS zawiera receptory rozmieszczone w całym organizmie, z którymi wiążą się kannabinoidy, takie jak THC. Receptory te nazywane są receptorami CB1 i CB2.

Efekt czerwonych oczu jest powodowany przez wiązanie się cząsteczek THC z receptorami CB1 w mózgu i oczach. Wiązanie to powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych oka, powodując wzrost przepływu krwi i spadek ciśnienia krwi. Gdy ciśnienie krwi zaczyna się obniżać, naczynia krwionośne zaczynają się rozszerzać. Zjawisko to występuje na całym ciele, ale jest najbardziej widoczne w naczyniach włosowatych oczu.

Okazuje się, że palenie marihuany zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe, czyli ciśnienie w oku, nawet o 30%. To zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego jest powodem, dla którego konopie indyjskie mogą być stosowane w leczeniu chorób oczu, takich jak jaskra.

Jaskra to grupa chorób oczu, które wpływają na nerw wzrokowy i mogą prowadzić do ślepoty. Często jest to spowodowane wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym (IOP). Tak więc, chociaż zwiększony przepływ krwi do naczyń włosowatych oczu jest przyczyną zaczerwienienia oczu, to także uczucie przynosi ulgę pacjentom z jaskrą stosującym medyczną marihuanę.

2. Czy sposób przyjmowania marihuany ma znaczenie?

Istnieje wiele różnych metod zażywania konopi indyjskich. Typowe metody obejmują palenie, waporyzację i podawanie doustne, np. artykułów spożywczych. Czerwone oczy spowodowane używaniem konopi indyjskich są bezpośrednio powiązane ze stężeniem THC w konopiach. Oznacza to, że niezależnie od sposobu spożycia, cząsteczki THC z konopi przedostaną się do krwioobiegu i zwiążą się z receptorami CB1 w oku. Ponieważ pojawienie się czerwonych oczu po spożyciu konopi indyjskich jest bezpośrednio powiązane z THC, odmiany konopi o wysokiej zawartości THC częściej powodują zaczerwienienie oczu niż te o niskiej zawartości THC.

Główną różnicą między metodami przyjmowania jest czas potrzebny na pojawienie się zaczerwienienia. Spożycie przez palenie lub wapowanie zwykle powoduje szybkie zaczerwienienie oczu, ponieważ THC przenika bezpośrednio do krwioobiegu i szybko dostaje się do naczyń krwionośnych w mózgu i oczach.

Podrażnienie spowodowane dymem może również powodować zaczerwienienie oczu, ale nie jest to istotny czynnik. Spożycie żywności może powodować wolniejsze pojawianie się czerwonych oczu, ponieważ THC musi przejść przez wątrobę, zanim dostanie się do krwioobiegu.

3. Kiedy zaczerwienienie oczu zniknie?

Zazwyczaj zaczerwienienie oczu spowodowane spożyciem konopi indyjskich ustępuje po jednej do dwóch godzin od wystąpienia. Będzie się to jednak różnić w zależności od tego, jak szybko organizm metabolizuje THC i od stężenia THC w konkretnej odmianie marihuany. Im więcej THC, tym dłużej będzie się to utrzymywać. U niektórych osób zaczerwienienie oczu spowodowane marihuaną może trwać od trzech do czterech godzin.

4. Czy inne kannabinoidy powodują zaczerwienienie oczu?

Zaczerwienienie oczu jest bezpośrednio powiązane ze spożyciem THC. THC powoduje wzrost ciśnienia krwi i tętna, a w konsekwencji rozszerzenie naczyń krwionośnych w oku. W praktyce oznacza to, że im więcej THC spożyjesz, tym bardziej czerwone staną się Twoje oczy.

Jednak w miarę zwiększania się tolerancji na THC użytkownicy mogą zauważyć znaczne zmniejszenie zaczerwienienia oczu. W ten sam sposób, w jaki częste spożywanie konopi indyjskich ostatecznie zmniejszy siłę odurzenia, tak osoby regularnie używające marihuany doświadczają mniejszych wahań ciśnienia krwi i tętna, a co za tym idzie, niższego poziomu rozszerzenia naczyń włosowatych.

Podobnie użytkownicy konopi indyjskich, którzy preferują odmiany z dominacją CBD, CBG lub CBN, odczują znacznie mniejsze zaczerwienienie oczu niż konsumenci THC. W przeciwieństwie do natychmiastowego przypływu THC, CBD, CBG i CBN mają znacznie mniej skutków psychoaktywnych, a nawet mogą obniżyć ciśnienie krwi, eliminując reakcję sercowo-naczyniową i ewentualne zaczerwienienie oczu w przypadku tradycyjnych konopi THC o pełnej mocy.

5. Jak poradzić sobie z zaczerwienieniem oczu?

Teraz, gdy znamy już naukowe podstawy tego, jak i dlaczego nasze oczy stają się czerwone po spożyciu konopi, przyjrzyjmy się, jak wyeliminować ten irytujący efekt uboczny marihuany. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów maskowania czerwonych oczu.

• Krople do oczu

Dostępne bez recepty krople do oczu przeznaczone do leczenia alergii to najczęstsza metoda redukcji efektu czerwonych oczu wywołanego marihuaną. Krople do oczu stosowane w leczeniu reakcji alergicznych zawierają cząsteczkę zwaną tetryzoliną (tetrahydrozoliną). Tetryzolina jest środkiem zwężającym naczynia krwionośne; zwęża rozszerzone naczynia krwionośne w oku. Zwężenie naczyń krwionośnych powoduje zmniejszenie przepływu krwi, zmniejszając widoczność czerwonych oczu.

• Kofeina

Kofeina może zmniejszać zaczerwienienie oczu w podobny sposób jak krople do oczu. Kofeina powoduje zwężenie naczyń, zmniejszając przepływ krwi w oczach i zmniejszając zaczerwienienie. Spożywanie jednego z poniższych napojów pomoże zmniejszyć zaczerwienienie oczu.

• Kawa,
• Napoje energetyczne,
• Cola,
• Herbata.

• Zimny ​​okład

Zimno powoduje zwężenie naczyń krwionośnych w obwodowych częściach ciała (takich jak oczy), zmniejszając przepływ krwi w tych obszarach. Jest to taktyka przetrwania, którą organizm naturalnie stosuje, gdy jest zimno, aby wysłać większość krwi do ważnych narządów, takich jak mózg i serce. Z tego powodu ludzie często odczuwają bladość lub zasinienie palców u rąk i nóg, gdy jest im zimno.

Spróbuj nałożyć zimny kompres na oczy lub spryskać twarz zimną wodą, aby zmniejszyć efekt czerwonych oczu. Alternatywnie możesz wziąć zimny prysznic lub wskoczyć do zimnej łaźni.

• Okulary przeciwsłoneczne

Jeśli nie możesz zmniejszyć zaczerwienienia oczu, możesz nosić okulary przeciwsłoneczne. Nie sprawi to, że zaczerwienienia znikną, ale okulary przeciwsłoneczne je zakryją. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie na zimę.

• Odmiany marihuany o niskiej zawartości THC

Stosowanie odmiany marihuany o niskiej zawartości THC nie zredukuje już czerwonych oczu; może jednak zapobiec pojawieniu się ich. Ponieważ rozszerzenie naczyń w oczach jest bezpośrednio powiązane ze stężeniem THC w konopiach indyjskich, spożycie odmiany konopi o niskiej zawartości THC zmniejszy ryzyko wystąpienia czerwonych oczu.

Podsumowanie

Konopie indyjskie powodują zaczerwienienie oczu ze względu na wpływ THC na ciśnienie krwi i tętno, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w oku. Różne kannabinoidy wpływają na poziom zaczerwienienia, a głównym winowajcą jest THC. Możliwe środki zaradcze obejmują krople do oczu i nawodnienie.

Więc następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, dlaczego twoje oczy są czerwone i przekrwione, pamiętaj, że to tylko część doświadczenia związanego z marihuaną, jest to tylko tymczasowe i nie ma się czym martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.