Marihuana Pomaga Leczyć Uzależnienie od Opioidów


sklep z nasionami marihuany

Według nowego badania, marihuana może być skutecznym sposobem leczenia uzależnienia od opioidów.

Ostatnie dane opublikowane w American Journal of Public Health pokazują, że osoby używające konopi indyjskich są bardziej skłonne do odstawienia dożylnego stosowania opiatów.

Badanie zostało przeprowadzone przez zespół kanadyjskich naukowców za pośrednictwem British Columbia Center on Substance Use. Zespół naukowców przyjrzał się, w jaki sposób konsumpcja konopi indyjskich ma się do dożylnego zażywania narkotyków, wykorzystując do tego 2000 uczestników i sprawdzając, czy istnieje związek między codziennym używaniem konopi indyjskich a odstawieniem dożylnych opiatów.

Wyniki badania

Badanie wykazało, że używanie konopi indyjskich było związane z wysokim odsetkiem uczestników, którzy byli w stanie zaprzestać wstrzykiwania opiatów, a także, że dodanie konopi do ich życia nie zwiększyło szansy na powrót do opiatów wśród codziennych użytkowników.

Jest to naprawdę wielka sprawa, ponieważ podczas gdy wiele badań wykazało, że marihuana może pomóc w rzuceniu opiatów, badania te zwykle skupiały się na tych, którzy używali opiatów w leczeniu bólu, a nie na tych, którzy używają opiatów rekreacyjnie. Koncentrują się również na marihuanie jako substytucie opiatów, a nie na sposobie rzucenia narkotyków.

Badanie wykracza poza społeczność pacjentów cierpiących na ból, aby zobaczyć, w jaki sposób konopie indyjskie mogą przynieść korzyści zwykłym użytkownikom narkotyków.

„W skorygowanej analizie, używanie konopi indyjskich co najmniej raz dziennie było istotnie powiązane ze zwiększonymi wskaźnikami zaprzestania iniekcji. O ile nam wiadomo, jest to pierwsze badanie mające na celu zidentyfikowanie pozytywnego związku między używaniem konopi indyjskich a zaprzestaniem zażywania dożylnie narkotyków” mówią naukowcy.

Wyniki badania pokazują, że w latach 2005-2018 codzienne osoby używające konopi indyjskich odniosły sukces w zaprzestaniu dożylnego stosowania opiatów. Badanie pokazało również, że codzienne używanie konopi nie było związane z powrotami do opiatów.

„Obserwacje te są naprawdę zachęcające biorąc pod uwagę niepewność dotyczącą wpływu legalizacji konopi indyjskich na trwający kryzys związany z przedawkowaniem opioidów w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, szczególnie wśród osób z PWID [osób wstrzykujących narkotyki], które są narażone na zwiększone ryzyko szkód związanych z narkotykami – podsumowano badanie. „Zgromadzone dowody z badań przedklinicznych i epidemiologicznych łączących używanie konopi z zachowaniami związanymi z używaniem opioidów dodatkowo wspierają ocenę korzyści terapeutycznych konopi indyjskich i określonych kannabinoidów (np. CBD i THC) dla osób żyjących z zaburzeniami związanymi z używaniem opioidów”.

To przełomowe badanie ujawniło również 16-procentowy wzrost wskaźnika ryzyka zaprzestania iniekcji, co oznacza, że istnieje zauważalny związek, pomimo wielu czynników, które mogą również wpływać na te wskaźniki, takich jak dostępność konopi i opiatów, przepisy dotyczące konopi indyjskich i regulacje w różnych obszarach i osobistą historię badanych.

Na podstawie tego badania można wnioskować, że wyniki pokazujące, że konopie indyjskie mogą pomóc jako substytut opiatów, wydają się jeszcze bardziej dalekosiężne niż w świetle poprzednich badań. Konopie indyjskie mogą być nie tylko przepisywane zamiast leków przeciwbólowych lub w celu ułatwienia ich odstawienia, ale mogą być traktowane jako opcja leczenia uzależnienia związanego ze wstrzykiwaniem opiatów. Jest to ogromne odkrycie dla społeczności konopi indyjskich i prawdopodobnie doprowadzi do jeszcze dokładniejszego zbadania wpływu, jaki konopie mogą mieć na używanie opiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © 420THC.pl - czyli kultura marihuany, konopi 420 w Polsce i na świecie.